Použité pytlíky od čaje pomohou tělu i domovu

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Čajové pytlíky autor: humusak zdroj: Pixabay.comPití čaje má nejenom úžasné zdravotní účinky na organismus. Nejvíce užívané pytlíkové čaje ovšem mají mnoho dalších způsobů využití! Takže je škoda vyhazovat je, pro pytlíky najdete řadu dalších možností pro svoje zdraví i domácnost!

1. Uklidnění unavených a oteklých očí

Nejčastěji se využívají pytlíky na oči. Pokud strávíte mnoho času koukáním do počítače, čtením, či koukáním na televizi, vaše oči dostávají zabrat. Čaj pomáhá zmírnit zarudnutí a otok. Osvěžuje unavené oči. Vložte čajové pytlíčky do studené vody či ponechte ve vodě nějakou dobu v ledničce. Je vhodné dopřát odpočinek očím před spaním.

2. Čajové pytlíky pomáhají při pocení nohou

Před spaním namočte nohy vlažným čajem s použitím čajových pytlíků a otřete čistým ručníkem.

3. Minimalizují modřiny

Kyselina tříslova, která se nachází především v černém čaji, má schopnost zmírnit otok zúžením cév. Položte čerstvý vychladlý pytlík od černého čaje na místo vašeho poranění a nechte působit 20 minut. Abyste dosáhli lepších výsledků, proces ještě jednou během dne zopakujte.

4. Pomohou na menší spáleniny

Mokré čajové sáčky zmírňují bolest popálenin od slunce. Pokud je zasažen větší povrch těla, zkuste se vykoupat ve vodě s přidáním několika čajových pytlíků.

5. Pomohou na říznutí

Mokré čajové pytlíčky pomáhají utišit bolest, pokud se například říznete při holení. Chlazený sáček zastavuje krvácení a pomáhá regeneraci kůže díky antioxidantům v čaji.

6. Záchrana při akné

Opláchněte pokožku hypoalergenním čistícím prostředkem a potřete akné použitým pytlíčkem zeleného čaje. Aplikujte chlazený čajový sáček na kůži a nechte působit 10 – 15 minut. Rooibos je jedním z nejlepších čajů na léčbu akné. Pochází z jižní Afriky a byl tradičně využíván k léčbě.

7. Pročiští ústa

Čajové pytlíčky pomáhají při ústní hygieně. Urychlují hojení bolestivých vředů v ústech.

8. Osvěžují dech

K zápachu z úst dochází v důsledku celé řady důvodů, jako je kouření, sucho v ústech, zubní kaz a různé zdravotní obtíže. Jeho zdrojem jsou především bakterie na zadní straně jazyka či mezi zuby. Zelený i černý čaj pomáhají zastavit růst bakterií. Výplach úst silným čajem snižuje nepříjemný zápach z úst. Použijte 2 či více použitých čajových sáčků k přípravě nového šálku čaje. Po vychladnutí na pokojovou teplotu můžete čaj využít k důkladnému vypláchnutí a pročištění úst. Pro nejlepší výsledek opakujte po každém jídle.

9. Pohlcují nepříjemné pachy

Pytlíčky vás mohou zbavit zápachu na rukou po práci s česnekem či rybami. Kromě toho mohou být čajové sáčky použity uvnitř ledničky, nebo na kraji odpadkového koše.

10. Ukliďte ekologicky svůj domov

I při mytí nádobí a dalším úklidu můžete využít čajové pytlíčky, což oceníte zejména tehdy, pokud jste alergičtí na mycí prostředky. Čaj má totiž čistící vlastnosti. Pomocí pytlíčků můžete odstranit nečistoty ze zrcadel, oken, podlah, kuchyňské linky či dřevěného nábytku. Po vyčištění povrch vždy důkladně vysušte, neboť čaj je také dobré přírodní barvivo.

11. Kompostování

Pokud byste nevyužili žádnou z předchozích možností, nezapomínejme, že pytlíky od čaje patřína kompost.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/teabag-tea-bags-hot-label-cup-550397/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup