Výhody odpoledního zdřímnutí

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Spánek autor: ramicm zdroj: Pixabay.comNejste ve své kůži, když si brzy odpoledne nemůžete na chvíli zavřít oči a zdřímnout? Potřebujete životabudič? Co se to s vámi děje?

Odpolední zdřímnutí je novým tématem v oblasti pracovní produktivity. Zdřímnutí je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak pobrat druhý dech během rušného dne. Nezabere to přitom tolik času, kolik očekáváte a zvládnete to i během polední pauzy v práci.

Příčiny únavy

Takže proč se cítíte utahaní? Lidské tělo potřebuje v průměru každou noc 8 hodin spánku. Pokud spíte méně, tělo nemá dostatek času na noční regeneraci. To přispívá k podrážděnosti, zvýšenému napětí a snížení produktivity. To můžé vést až ke snížení délky života.

Na druhou stranu i přemíra spánku není správná. Únava se může dostavit i při spaní 9ti a více hodin.

Výhody zdřímnutí

Natáhnout se v půli dne do postele je tolerováno u dětí, u dospělých příliš ne. Faktem je, že po 8 hodinách pohybu se potřebuje tělo zastavit a odpočinout. A ozývá se potřeba odpoledního spánku.

– zvýšení produktivity – když vaše tělo ulehne do spánku, mozek může vypnout. Vaše tělo se spánkem zenergizuje a budete se moct cítit stejně dobře jako po ranním probuzení.

– zvýšení koncentrace – soustředěnost v průběhu dne postupně klesá. Spánek vypne váš mozek a ten se pak může plně koncentrovat. Vyhnete se tak mikrospánku v kanceláři i za volantem.

– snížení stresu – při únavě odlišně reagujeme. Je větší pravděpodobnost, že přehnaně zareagujeme na nevinou situaci. Spánek odbourá hladinu stresu a navrátí vás do klidu.

Jaké je ideální zdřímnutí?

Ideální odpolední zdřímnutí trvá něco mezi 15 a 30 minut. Najděte si klidné místo, jako je váš automobil či zavřená kancelář. Ztlumte osvětlení, zavřete oči a uvolněte se.

Nejvhodnější chvíli ke spánku poznáte sami. Je to tehdy, když na vás začne padat ospalost. Dopřejte si tedy relaxaci. Pokud se bojíte, že zaspíte, nastavte si budíka.

foto: http://pixabay.com/en/sleep-sleeping-rest-siesta-naps-264475/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup