Tajemství dlouhověkosti

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Myšlenka autor: PublicDomainPictures zdroj: Pixabay.comTo, co primárně určuje zdraví průměrného člověka, je myšlenka. Není to oproti běžným očekáváním genetika či výživa, ale mysl. Bylo to několikrát prokázáno vědeckými obory jako psychoneuroimunologie, psychoneurokardiologie či psychoneuroendokrinologoie. Nemluvě o výzkumech různých psychosomatických poruch a rakoviny.

O důležitosti souvislosti mezi myšlením a zdravím dnes nepochybují ani různí lékaři, vědci a další kapacity. Případů, které to potvrzují, je opravdu mnoho. Podívejme se na konkrétní příběh.

Nejstarší doložený člověk, který kdy žil, byla francouzská žena jménem Jeanne Calmet, která se dožila 122 let a 164 dnů. Jaké bylo její tajemství? Když se jí francouzská badatelka Jean-Marie Robine ptala, co speciálního dělá, aby byla v dobré kondici, odvětila, že nic.

Jeanne Calmet kouřila od 21 let cigarety, pila portské víno a milovala čokoládové sladkosti až do 119ti let. Svoji dlouhověkost připisovala častému smíchu a tomu, že se nenechává stresovat. Řídila se heslem, že s čím nic nenadělá, tím se netrápí. Měla to štěstí, že se narodila do bohatsví a stejně dobře se i provdala, takže měla pohodlný život. Žádný mentální stres.

Existují však i vědecké studie, které naznačují to samé. Výzkum zveřejněný v Journal of Psychosomatic Research, potlačování vzteku je typické pro pacienty s rakovinou prsu. Dlouhodobé napětí a vztek jako zdroj rakoviny zmiňují i další studie. Z toho vyplývá jediné – myšlenka je mnohem důležitější než životní styl a je skutečným klíčem k dlouhému věku.

 

zdroj
Fotografie: http://pixabay.com/en/human-brain-think-20424/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup