Společnost vyvíjí rozložitelná brčka, aby zmírnila dopad plastů na životní prostředí

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

bridgesward / Pixabay

Věřili byste tomu, že na každých 30 centimetrech světového pobřeží denně skončí v oceánu přibližně 5 tašek plastového odpadu? Očekává se, že tímto tempem bude v oceánu brzy více plastu než ryb. Část tohoto odpadu tvoří plastová brčka. Možná vás překvapí, kolik jich ve skutečnosti je. Denně je použito přibližně 500 milionů brček – a to pouze v Americe!

Mnoho lidí toto nadměrné používání plastových brček přikládá naší posedlosti bakteriemi. Ještě několik let zpět se brčka používala pouze v některých barech, ale dnes je v restauraci dostaneme prakticky ke každé sklenici vody a jsou běžně používány i v mnoha domácnostech.

I když se může zdát, že takto malá brčka nemohou mít nijak dramatický dopad na životní prostředí, opak je ale pravdou. Běžně se vyhazují do směsného odpadu a končí v oceánu. A to v žádném zanedbatelném množství. Jejich velikost navíc představuje pro mořský život ještě větší nebezpečí.

Končí v žaludcích velkých i malých ryb, které lidé následně jedí, čímž se vystavují mnoha zdravotním rizikům plastu. A ještě mnohem horší je to, co způsobují mořskému životu. Na internetu je například možné najít záběry želv s bolestivě zapíchnutými brčky v nose.

Společnost vyvíjí rozložitelná papírová brčka

Společnost Aardvark navrhla jediné ekologicky udržitelné papírové brčko schválené FDA. Jejich brčka jsou rozložitelná, odolná a levná. Předlohou tohoto brčka bylo první papírové brčko patentované roku 1888 Marvinem Stonem.

Pokud si nyní představujete, jak se vám brčko rozpadá ještě před tím, než dopijete svůj drink, rozhodně nejste sami. Jiná papírová brčka trpěla v minulosti podobnými problémy. Tato společnost však své zákazníky ujišťuje, že v jejich brčkách je mnohem více materiálu než v těch konvenčních. To zajišťuje, že se ve vašem nápoji nerozpadnou.

Brčka společnosti Aardvark jsou vyráběny ve Spojených státech za použití materiálů schválených Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv a jsou jak biologicky rozložitelné, tak kompostovatelné. Jsou nabízeny v několika velikostech a designech. Jsou sice o něco dražší (balení 600 brček za $25), ale i tak jsou cenově dostupné.

Pár slov závěrem

Toto je pouze jeden z obrovské spousty příkladů toho, jak se jako lidé chováme k prostředí, ve kterém žijeme. Země je náš domov a měli bychom se k ní tak také začít chovat! Sami byste neházeli slánky, plast, odpadky nebo olej po podlaze svého domu. Nebýt této planety, tak ani žádný domov nemáte.

Když na to přijde, tak Země je domov, na kterém záleží ze všeho nejvíc. Je potřeba většího spojení s přírodou a vděčnosti za to, co máme. Jinak nebudou mít budoucí generace možnost na této planetě vzkvétat.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup