Spirituální lekce, které se můžeme naučit od psů

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Pes autor: Jenfaz zdroj: Pixabay.comPes se řekne anglicky „dog“ a bůh „god“ – čili jako pes pozpátku. Je to náhoda? Pes a další zvířecí miláčkové lidem pomáhají lidem napojit se na božství, které obvykle v průběhu života ztrácí. Psi jsou přirození duchovní učitelé. Existuje mnoho spirituálních lekcí, které se můžeme od psů a dalších zvířat naučit.

Jemný dotyk je dobrý pro vaše zdraví

Z mazlení se zvířecími miláčky se můžeme naučit, že je fyzický dotyk přirozenou součástí nás. Přirození jsme vedení k tomu, abychom svoje miláčky hladili. Dokonce i vědecké výzkumy ukazují, že objímání je extrémně prospěšné zdraví. Okamžitě podporuje tvorbu oxytocinu a serotoninu. Dotyk je efektivní k léčbě nemocí, stresu, pomáhá snížit krevní tlak a napětí. Dokonce může zlepšit vaši paměť.

Jemný dotyk pomáhá zapomenout na běžné starosti, zlepšuje náladu a vytváří pocit štěstí. Hlaďte svého psa, kočku či jiného zvířecího miláčka. A také objímejte více svoje přátele, partnera a děti!

Existuje pouze „teď“

Jak pes rozpoznává čas? Nijak. Pes je tvor věrný a klidný, nestará se o budoucnost a nepřemýšlí o minulosti. Pes žije naplno v přítomném okamžiku. Sleduje, co se kolem něj děje a buď se nadchne, nebo se rozhodne zakrýt oči tlapkami a nezapojit se. My bychom mohli ovšem také takto fungovat. Nemusíme mít názor na všechno, co se děje v našich životech. Pokud nás něco nadchne, je to v pořádku. Pokud však nikoliv, pouze se uvolněte a počkejte, dokud se neobjeví něco jiného inspirujícího.

Jednoduchý život není špatný
Pokud si umíme užít malé věci v životě, jsme skutečně šťastní. Nejde vůbec o to, co vlastníme a co víme. Když se pes dobře vyspí, nakrmí se a dojdete s ním na procházku, je skutečně šťastný. Pokud my pojíme zdravé jídlo a projdeme se venku (s či bez psa), dostáváme se blízko k esenci štěstí. Najděte radost v životě skrze radost z drobností.

Nikdo není dokonalý
Pes naplno miluje svého páníčka a neřeší jeho chyby. Stejně tak i pes samotný má svoje chyby. Někdy neposlouchá, slintá a vůbec nezná způsoby správného chování. Nikdo není dokonalý a to ani ti největší duchovní učitelé. Nedokonalost je součást tohoto světa.

Hraní
Psi mnohdy stráví hodiny denně hraním a neřeší, kolik je hodin. Další hodiny relaxují, vrtí štěstím ocáskem často bez zjevného důvodu. Lidé berou svůj život mnohdy příliš vážně a každý problém je vykolejí z pohody. Pokud bychom svůj život brali méně vážně, více bychom se usmívali. Možná největší duchovní lekce, kterou se od psů můžeme naučit, je více hraní do života.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/dog-pet-face-head-domestic-mammal-448988/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup