Šetrná pomoc proti bolesti

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Bolest autor: Geralt zdroj: Pixabay.comRůžové tabletky a jim podobné jsou dnes běžnou první pomocí v případě bolesti. Mnozí tyto pilulky ďobají bez hlubšího rozmyslu nad tím, zda-li jim takový přístup pomáhá. Existují přitom přírodní látky či postupy, které na bolest taktéž velice dobře pomáhají a vůči tělu jsou navíc zcela šetrné.

Krátkodobá úleva od problému pomocí chemických tablet přináší potlačení potíží, které spolu s vedlejšími účinky čekají na spuštění dalších obtíží. Touto rychlou pomocí si tedy způsobujeme další komplikace v budoucnosti a tak je třeba sáhnout po ní pouze tehdy, když je to nezbytné. Mnohdy pomůže jeden z následujících tipů:

Čili papričky či jalapeňos
Vypalte svojí bolest. Nachází se v nich totiž kapsaicin, který působí na nervové receptory souvisejícími s bolestí.

Zázvor
Účinnost zázvoru prokázaly mnohé studie a považuje se dokonce účinnější, než běžné léky proti bolesti.

Kurkuma
Kurkuma je celkově velice zdravé koření, které by mělo být pravidelnou součástí jídelníčku. Přidat ho lze takřka kamkoliv a dodá jídlu i sympatičtější barvu. Působí protízánětlivě a snižuje reakce bolesti v ogranismu. Užívá se v léčbě bolesti kloubů, rakoviny či Alzheimerovy choroby.

Smích
Smích je opravdu jedním z nejlepších léků proti bolesti. Nedávný anglický výzkum uvedl, že v průběhu smíchu uvolňujeme látky, které blokují pocity bolesti. Stejně tak má na bolest příznivý vliv příjemná společnost.

Dýchání
Dech dokáže léčit a mnoho problémů je způsobeno mělkým dýcháním, které je typické pro západní společnost. Na akutní bolest pomůže následující postup. Uvolněte se, hluboce a pomalu dle možností vašeho dýchacího systému se nadechujte nosem a představte si, že spolu se vzduchem nadechujete léčivé světlo. To směřujte do místa vaší bolesti. Vydechujte opět pomalu nosem. Opakujte několik minut.

 

Fotografie: http://pixabay.com/en/alone-being-alone-burnout-96856/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup