Rostliny, které fungují lépe než pilulky

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Prášky autor: PublicDomainPictures zdroj: Pixabay.comPřed příchodem moderní medicíny byly staré kultury napojeny na přírodu a dokázaly v ní najít pomoc na nejrůznější nemoci. Bylo by dobré se vrátit ke staré moudrosti a využít ji pro své zdraví!

Studie z roku 2012 realizovaná britskou Alliance for Natural Health International zjistila, že je 62.000 x vyšší šance úmrtí v reakci na farmaceutické léky ve srovnání s doplňky výživy. Taktéž mají farmaceutické léky 7.750 x vyšší šanci zabití pacienta ve srovnání s bylinnými preparáty. Proto je velmi důležité nespoléhat pouze na konvenční medicínu, ale využít pomoc z lůna přírody.

Konopí

Marihuana dokáže léčit mnoho potíží. Díky širokému záběry využití se o konopí hovoří jako o nejmocnější známé rostlině. Využívá se při léčbě zeleného zákalu, problému s plícemi, rakoviny, Alzheimerovy choroby, bolestí, posttraumatického stresu, svalové spasmy atd. Výsledky některých studií tvrdí, že marihuana pomáhá i při léčbě zlomenin.

Kakaovník

Původně byl kakaovník oblíbený již u dávných kultur, jako byli Aztékové, a to pro své léčivé vlastnosti. Proto byly semena kakaovníku velmi cenná. Lidé na Guně v Panamě pijí nápoj z kakaa pětkrát denně a neexistuje z nich nikdo, kdo by trpěl na vysoký tlak.

Čokoládové tyčinky obsahují jen pár procennt kakaa. Pokud chcete posílit svoje zdraví, je třeba konzumovat nejlépe raw čistý kakaový prášek či konzumovat čokoládové sladkosti s vysokým obsahem kakaa s minimem přidaných ingrediencí. Sníží se vám krevní tlak a předejdete kardiovaskulárním nemocem.

Červená fermentovaná rýže

V čínské kultuře lidé jedli červenou fermentovanou rýži jako potravinu i lék. Snižuje cholesterol díky obsahu látek se stejnými vlastnostmi, které mají farmaceutické léky. Při pravidelné konzumaci dochází ke snížení hladiny cholsterolu a triglyceridů v krvi.

Ashwagandha – indický ženšen

Tato indická rostlina je řazená mezi adaptogeny, což značí, že pomáhá lidem adaptovat se okolnímu prostředí a lépe zpracovávat fyzické i mentální změny. Projasňuje myšlení, snižuje stres a úzkost, dodává energii.

Echinacea

Echinacea obsahuje mnoho složek, které prokazatelně zvyšují imunitní systém a chrání před chřipkou a nachlazením. Podle studií užívání echinacei snižuje pravděpodobnost nachlazení až o 58%. Taktéž může léčit poranění a infekce horních cest dýchacích.

Kurkuma

Toto koření pochází z Indie a je velmi bohaté na antioxidanty, které léčí lidské tělo. Tím pomáhá v boji s rakovinou, ničí volné radikály, brání zánětům, zlepšuje artrózu, preventivně působí proti onemocnění srdce a cukrovce.

Levandule

Pravděpodobně je nejvíce známá pro svoje úžasné uklidňující vlastnosti. Mnoho lidí si tře levandulový olej na pokožku, když se cítí stresovaní či v úzkosti. Navíc levandule pomáhá od bolestí hlavy, přes výron až po menší popáleniny. Pomáhá též na trávení.

Oregáno

Jedná se o významnou antimikrobiální rostlinu, která obsahuje mnoho vitamínů, minerálů a antioxidantů. Podporuje imunitní systém, snižuje záněty, léči respirační infekce a dokonce bojuje proti rakovině.

Máta peprná

Nejběžnější typ máty je užíván k léčbě zažívacích obtíží, ale pomáhá i na bolesti hlavy či bolesti svalů. Je vhodná i na nachlazení a pomůže vám zahnat obtížný hmyz.

Devětsil

Výborná bylinka na bolesti hlavy, sennou rýmu, zácpu, úzkosti i nespavost.

zdroj
foto: https://pixabay.com/en/addiction-antibiotic-capsule-care-71575/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup