První buddhistická stúpa v ČR

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Stúpa Těnovice zdroj: Buddhismus diamantové cestyStúpa je buddhistická stavba, která je zdrojem klidu a míru. V Asii se staví již více než 2 500 let a jsou zdrojem pozitivního vyzařování. První taková stavba u nás byla postavěna v Těnovicích u Plzně a 14. 9. 2014 byla inaugurována. Stúpa je dárkem k výročí 20ti let buddhismu Diamantové cesty v Čechách.

Stúpa byla postavena českými buddhisty pod vedením Šeraba Gjalchena rinpočheho z Nepálu. Obřadu se zúčastnil i lama Ole Nydalh spolu s dalšími tisíci návštěvníky. Vytvořili tak místo se silnou energií, které může každý navštívit.

Existuje celkem osm druhů stúp, jako je stúpa moudrosti, sjednocení, zázraků a další. Připomínají důležité události v životě Buddhy. Stúpa na Plzeňsku je stúpou osvícení.Inaugurace stúpy osvícení v Těnovicích zdroj: Buddhismus diamantové cesty

Jedná se o stavbu vysokou sedm metrů ze žuly. Nemá vnitřní prostory a je celá naplněná srolovanými mantrami a odlitky buddhů. Přípravy stavby trvaly více než rok. Buddhisté vyráběli odlitky buddhů a rolovali mantry, jimiž je stúpa nyní naplněná.

Každý může stúpu navštivit a těšit se z její energie, neboť je zdrojem štěstí a harmonie. Stúpa se nachází v Těnovicích v areálu meditačního centra buddhismu Diamantové cesty. Kdykoliv je možné přijít a vyslovit u ní svá přání, meditovat či obcházet po směru hodinových ručiček, což má pozitivní vliv na mysl.

 

Centrum budddhismu Diamantové cesty – Těnovice
Těnovice 55
p. Spálené Poříčí

foto (c) Buddhismus Diamantové cesty


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup