Proč bychom si měli každý den masírovat chodidla

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Chodidla autor: Pruzi zdroj: Pixabay.comNaše nebohá chodidla… Den za dnem nám slouží, aniž bychom jim často věnovali větší pozornost. Jsou zavřené v botách, chodí po rovném povrchu a vrcholem péče bývá návštěva pedikůry. Nicméně tento článek není o kráse.

Chodidla jsou podle východní medicíny mapou našich orgánů. Jednotlivé plochy jsou vyústěním energetických drah orgánů a na jejich masáži je založený celý léčebný systém zvaný reflexní terapie. Důležitost péče o chodidla však zdůrazňují i různé odborné poznatky. Ideálně bychom si měli najít každý večer alespoň 10 minut na masáž našich chodidel. A proč bychom si je měli masírovat?

Zlepšení oběhu krve
Toto platí dvojnásob pro ty, kdo mají sedavé zaměstnání. Krátká masáž před spaním zlepšuje proudění krve v okrajových částech těla. Kromě masáže je pro podporu oběhu vhodné nosit pohodlné boty.

Snížení úzkosti a deprese
Studie ukazují, že časté masáže snižují pocity úzkosti a deprese. Některé studie naznačují i úlevu od bolesti.

Nižší krevní tlak
Díky příznivému vlivu na krevní oběh a odbourání stresu pomáhá masáž srovnat hladinu krevního tlaku.

Prevence úrazu
Krátká pravidelná masáž posiluje nohy a svaly v chodidle, a tak máme v nohách větší sílu a stabilitu. Riziko úrazu při chůzi je tak menší.

Zmírnění bolesti hlavy

Jedna studie proběhla na pacientech s bolestmi hlavy a migrénami. Masáže chodidel jim pomohly snížit bolest.

Pomoc při zánětech šlach i proti plochým nohám
Na masáž byste neměli zapomenout zejména pokud máte ploché nohy. Jinak mohou být zdrojem bolesti. Zánět šlachy na patě je velmi nepříjemný. Masáž může bolesti zmírnit i vás jich zcela zbavit.

Podpora při menopauze
Masáž nohou pomáhá na mnoho symptomů menopauzy – stavy úzkosti, únava, bolest hlavy, změny nálad atd.

Zmenšení otoků
Otoky nohou jsou časté při pozdních fázích těhotenství. Někoho však mohou potrápit i v jiných fázích života. Masáže mohou být velmi nápomocné, zejména v kombinace s vhodnou stravou a odpočinkem.

Prohloubení intimity

Masáž chodidel je jednoduchý, nesobecký, bezplatný akt lásky, který může posílit pouto mezi dvěma lidmi. Chodidla jsou erotogenní zónou těla, která může zažehnout vášeň.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup