Nové billboardy budou čistit vzduch a získávat pitnou vodu

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Země ekologie autor: Geralt zdroj: Pixabay.comNení těžké si představit budoucnost, kdy je znečištěné ovzduší a nedostatek pitné vody. Proti tomuto stavu mají pomoci bojovat nové billboardy.

Projekt nových billboardů vznikl na technické univerzitě UTEC v Limě, hlavním městě Peru. Univerzita se snaží využít technické vynálezy ke změně světa. UTEC jako první na světě vytvořili a instalovali billboard, který získává vodu ze vzduchu, filtruje ji, ukládá a rozdává lidem v okolí.

Tato věc doslova dokáže vytvořit pitnou vodu z malého množství vzduchu. Za méně než 4 měsíce dokázal jediný billboard vytvořit 9450 litrů vody!

To by mohlo být skutečně efektivní řešení pro oblasti, kde již nyní není dostatek vody. Tato technologie má do budoucnosti velký potenciál. UTEC ovšem tento úžasný výsledek nestačí a jdou ještě dále.

Peru má kvůli svému technologickému rozvoji potíže se znečištěním ovzduší, které se již nyní projevuje na zdraví obyvatel. UTEC se tedy pustil do stvoření billboardů, které budou čistit vzduch v přilehlém okolí. Podle projektu bude billboard čistit téměř 10 milionů litrů znečištěné vzduchu denně. Výkonnost je tedy větší než u 1200 stromů!

Doufejme, že se v brzké budoucnosti objeví tyto billboardy po celé Zemi!

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/earth-globe-birth-new-arise-405096/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup