Nejmocnější léčivé rostliny na Zemi

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Konopí autor: Ravenhurst zdroj: Wikimedia commonsPřed mnoha staletími neexistovaly lékárny, léky a injekce. Lidé se v minulosti léčili primárně bylinkami. Připravovaly si směsi a nápoje z mnoha rostlin – jejich kořenů, lístků a další částí. Představujeme vám nejsilnější zbraně z lůna přírody.

Konopí

Kvůli psychoaktivní služce tetrahydrocannabinol (THC) je konopí ve většině zemí světa nelegální. I přes řazení mezi nelegální drogy má tato rostlina pozoruhodný pozitivní vliv na lidské zdraví. Ten je stále podrobněji zdokumentovaný. Konopí je skvělou pomocí na deprese, úzkosti, krevní tlak, zmírnění bolestí, léčbu zeleného zákalu a další.

Ukazuje se, že oproti mýtům konopí ve skutečnosti nezabíjí mozkové buňky a není vstupní branou k dalším drogám. Naopak, když je konopí dostupné, klesá spotřeba tvrdých drog jako heroin či kokain.

Papratka samičí

Utrhněte listy a srolujte mezi svými dlaněmi. Šťáva, která se uvolní, rychle ulevuje od bolesti po bodnutí hmyzem. Pomáhá i na menší říznutí a popáleniny. Podobně funguje i kapradina Hasivka orličí, která je nejvyšší kapradinou rostoucí v Česku.

Vratič obecný

V minulosti byl vratič užíván jako lék, ochucovač piva a odpuzovač hmyzu. Tření listů o kůži je výborným repelentem. Vratič však dokáže léčit i červy. Neužívá se vnitřně, je údajně jedovatý. Několik listů však zažívání ani tělo nezatíží.

Máta

Svým nezaměnitelným aroma je vhodná jako relaxant. Nicméně je i výbornou pomocí proti zápachu z úst i celého těla. Pomáhá zmírnit žaludeční obtíže a je výborným lékem na ranní nevolnosti. Mátový čaj je vhodný na všechny problémy zažívání a je podporou při hubnutí, protože drží na uzdě naše chutě.

Tolice vojtěška

Tato bylina je velmi bohatá na minerály a další složky podporující zdraví. Díky kořenům, které rostou 6 – 9 metrů hluboko pod zemí, se někdy nazývá jako „otec všech rostlin“.

Pomáhá proti ranním nevolnostem, žaludečním problémům, ledvinovým kamenům, bolestem ledvin a potížím močových cest. Má výrazný močopudný vliv. Funguje jako stimulant, dodává energii a pomáhá se vzpamatovat po nemocech.

Šalvěj

Jedná se o neuvěřitelně užitečnou rostlinu. Má protizánětlivé a protiplísňové účinky, obsahuje hodně antioxidantů. Posiluje trávení, zmenšuje křeče, zbavuje průjmy, zbavuje hlenů, bojuje proti nachlazení. Dále snižuje záněty, otoky a zabíjí bakterie. Dokonce pomáhá vrátit barvu šedivým vlasům.

Jetel luční

Růžové květy můžete využít na léčbu kašle a nachlazení. Jedná se však o vynikající nástroj na detoxikaci, čistí krev. Je výbornou prevencí rakoviny, špatného trávení, vysoké hladiny cholesterolu, černého kašle, astma a některých pohlavně přenosných chorob.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup