Nejlepší finančně dostupné potraviny, které jsou výbornou prevencí proti všem nemocem

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Chia semínka zdroj: PixabayPrevence je rozhodně lepší cestou než léčba. Jednak je mnohem snazší dosáhnout výsledků, je efektivnější i levnější. Kdo je moudrý, snaží se svoje tělo preventivně posilovat a bránit před chorobami. Přinášíme vám seznam 10 dostupných a funkčních potravin a doplňků, které pomáhají ubránit se před všemi nemocemi, které lidstvo trápí. Není třeba kupovat předražené „zázračné“ doplňky!

Oregánový olej

Je populární v podobě kapslí či tinktury, můžete si jej i snadno vyrobit. Jedná se o přírodní antibiotikum s protibakteriálními a protiplísňovými účinky. Pomáhá na pylové alergie, při problémech dutin a infekcích dýchacích cest. Díky obsahu kyseliny rozmarýnové, která je silným antioxidantem, podporuje imunitní systém a brání před chycením viróz. Jedna dávka doplňku z oregánového oleje dodá organismu stejné množství antioxidantů jako 42 jablek! Olej má i protizánětlivé účinky, a tak jej ocení i ti, kdo trpí osteoporózou, arteriosklerózou a problémy s metabolismem.

Kořen lékořice

Seženete jej obvykle ve formě kapslí. Kořenu lékořice lze připsat bohatý seznam výhod. Chrání před astmatem, vředy, kašlem či rozedmou plic, pálením žáhy, plísňovými infekcemi či problémy s játry. Pomůže i v případě bolesti krku, artritidy či kvasinkových infekcí. Díky kyselině glycyrrhizové je vhodná dokonce i na nervozitu, úzkosti a deprese, podporuje správnou funkci nadledvinek.

Konopná semena a konopný olej

Olej v konopných semenech je úžasný na podporu zdraví srdce, jako prevence srdečních chorob a mrtvice. Obsahuje totiž poměru 3:1 omega 3 a omega 6 mastných kyselin. Vyživuje vlasy, kůži a nehty. Může být použit i lokálně či ve směsi krémů. Olej má ořechovou příchuť. Obsahuje dokosahexeanovou kyselinu, která podporuje zdraví mozku a očí. Je výbornou prevencí Alzheimerovy choroby. Na rozdíl od rybích olejů neobsahuje rtuť.

Kokosový olej

Kokosový olej je výbornou prevencí zubních kazů. Po čištění zubů vložte do úst lžíci kokosového oleje a 10 minut převalujte v ústech. Zubní kazy se vám budou vyhýbat. V jídle vám pomůže podpořit zdraví mozku, díky vysokému obsahu omega 3 mastných kyselin je prevencí proti Alzheimerově chorobě a rakovině. Podporuje zdraví vaší pokožky.

Aloe vera

Pokud vás trápí zácpa, pálení žáhy či žaludeční bolesti, sáhněte po aloe vera. Reguluje hladinu cukru v krvi, detoxikuje tlusté střevo, pomáhá hubnout díky podpoře spálení kalorií. Dále zlepšuje krevní oběh, posiluje imunitu, reguluje krevní tlak a potlačuje záněty v těle. Aloe lze pěstovat doma v květináči a užívat přímo její šťávu.

Citronová šťáva

Levná pomoc, která posiluje organismus a brání rakovinnému bujení. Doporučujeme pít nápoj z citronové šťávy, jedlé sody s filtrovanou vodou.

Kombucha

Elixír zdraví je tradiční v Číně po více než dvě tisíciletí. Šumivý sladký čaj si zamilujete. Z kombuchy si doma můžete vyrobit nejen čaj, ale i zdravý ocet.

Zázvor

Kořen zázvoru má mnoho zdravotních účinků, které by vystačily na celou encyklopedii. Je skvělou prevencí proti rakovině či Alzheimerově chorobě, snižuje ukládání tuku.

Kurkuma

„Královna koření“ má antivirové, antibakteriální, antiplísňové, antikarcinogenní, antimutagenní i protizánětlivé účinky.

Chia semena

Dvě polévkové lžíce denně vám dodají 7 g vlákniny, 4 g bílkovin, 205 mg vápníků a 5 g omega 3 mastných kyselin.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup