Naordinujte si generální úklid duše

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Každý z nás se dennodenně potýká se všedními starostmi, mnohdy i nadmírou stresu a pracovní zátěží. Bohužel nad tím mávneme rukou a jede se dál, nikdo za nás nic neudělá, musíme si pomoci sami. Jedeme v rozjetém vlaku zvýšeného tlaku, žaludečních vředů a dalších zdravotních neduhů. Nelze vystoupit na nejbližší stanici, co kdybychom propásli důležitou schůzku, neodevzdali měsíční report, nebo zmeškali včasný příchod do práce. Hodiny našeho zdraví však bijí na poplach a dříve či později přijde kolaps, který stejně „přetne“ veškeré naše činnosti.

Naordinujte si generální úklid duše

Stres je novodobým strašákem a skrytou hrozbou pro naše cenné zdraví. Zastavme se občas na chvilku a zrelaxujme naše unavené tělo a duši. Jistě to celé naše já s velkou radostí ocení a na oplátku poskytne další nový zdroj energie pro plnění klíčových úkolů.

Tak jako pravidelně uklízíme naše útulná obydlí, i očista těla a duše by měla být běžným režimem. Zaměřme se tedy na nejdůležitější kroky v tomto „gruntování“.

  1. Dostatečný a vydatný spánek, nejlépe po boku naší milované polovičky.
  2. Zdravá strava, bohatá na minerální látky, stopové prvky, vitamíny a další důležité látky pro náš zdravý organismus.
  3. Pohybem ku zdraví, není to mýtus. I krátká procházka přijde vhod a Vaše myšlenkové pochody se změní k lepšímu.
  4. Vnímejte potřeby Vašich dětí, potřebují Vaši lásku a pozornost. Povídejte si spolu, naslouchejte, dopřejte si společné chvíle. Kontakt a porozumění Vás naplní dobrým pocitem.
  5. Usmívejte se, nic Vás to nebude stát. Procvičíte mimické svaly, okysličíte si krev, zlepšíte si náladu a okolí Vás také bude vnímat pozitivně.
  6. Dopřejte si luxus v podobě chvíle „jen pro sebe“. Zacvičte si jógu, udělejte si pedikúru, zajděte si k holiči. Dle Vašeho gusta.

 

Ač to může znít jako ohraná gramofonová deska, těchto pár zásad funguje. Stačí se otočit zpět k přírodě, zvolnit a vnímat čas tak trochu v jiné dimenzi. Relaxujte co nejvíce, poslouchejte zpěv ptáků, radujte se z každého nového rána, které je Vám na této planetě dopřáno. Užívejte si blízkosti Vašich nejbližších. Není nic horšího než promarněný život. Jděte vpřed všem novým zážitkům a zkušenostem. Do práce musíme všichni, ale nezapomínejte na svůj naturel a dopřávejte svému „já“to, po čem touží. Naplňujte svůj život každý den a hlavně s úsměvem.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup