Nakopněte svůj mozek silou přírody

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Mozek autor: Geralt zdroj: Pixabay.comMnožství chemikálií a vnitřní napětí si vybírají svojí daň na funkčnosti našeho mozku. Ať už jde o užívání fluoridu, geneticky modifikovaných organismů či těžkých kovů, naše tělo dostává celkově na mnoha úrovních zabrat. Funkci svého mozku můžete významně zlepšit pomocí následujících rostlinných pomocníků.

Ginkgo biloba

Tento strom původem z Číny je jedním z vůbec nejstarších stromů na světě. Dosahuje výšky až 40 metrů a má zelenožluté vějířovité listy. I mezi lékaři je tato rostlina oblíbená, pokud jde o zlepšení paměti a celkových funkcí mozku. Listy stromu obsahují dvě chemické látky – flavanoidy a terpenody, které působí jako důležité antioxiadanty. Ty brání poškození různých částí těla, včetně mozku, od volných radikálů. To je velmi důležité, neboť oxidační stres je hlavním činitelem v rozvoji neurodegenerativních poruch jako je demence, Parkinsonova či Alzhemierova choroba. Ginkgo biloba je skvělou pomocí tehdy, kdy se dostavuje špatná koncentrace či bolesti hlavy.

Bakopa

Nebo-li též Brahmi je vytrvalá rostlina s bílými či modrými květy. Roste v celé jižní Asii. V ajurvédské medicíně je tradičně užívána jako nervové tonikum pro posílení učení a paměti. Vděčí za to neuroprotektivním a antioxidačním vlastnostem, které jsou spojovány s bakosidami. Zlepšují přenos nervových vzruchů mezi mozkovými buňkami, opravují poškozené neurony a zlepšují výkon nervové synapse. Výzkumy potvrzují, že lze bakopu využít v případě únavy, depresí, úzkostí, nespavosti či poruchách pozornosti. Bakopa není návyková, nemá žádné nežádoucí účinky a je zcela bezpečná bez ohledu na věk a pohlaví.

Reishi

Ve východní medicíně je známa jako „houba nesmrtelnosti“ a „královna bylin“. Jedná se o léčivou houbu, která roste v různých oblastech světa, kde existují vhodné a mírné podmínky. Reishi pomáhá v oblasti imunitní, kardiovaskulární, nadledvinek, jater, nervových a mentálních funkcí. Silné antibakteriální a protiplísňové vlastnosti pomáhají vyčistit trávicí systém a zlepšit tak nervové spojení mezi střevem a mozkem. Navíc zdravá střeva jsou předpokladem zdravého mozku. Houba pomáhá zvládat stresové situace, což zlehčuje úzkost a zvyšuje duševní jasnost.

Mumio Shilajit

Jedná se o originální přírodní výtvor vzniklý usazováním v horských jeskynních střední Asie v Himalájích. Nazývá se též jako „slzy hor“ a pomáhá na kosterní ústrojí. Celkově povzubuzuje celý organismus, zvyšuje vitalitu i imunitu. Shilajit je bohatý na organické kyseliny, které mohou zvýšit metabolismus a zlepšit funkce mozku.

 

zdroj
Foto: http://pixabay.com/en/brain-science-biology-psychology-78440/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup