Marihuana ničí rakovinné buňky, přiznává americký Národní institut pro výzkum rakoviny

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Marihuana má zelenou autor: Pablo Flores zdroj: Wikimedia commonsLegalizace marihuany možná nastane dříve, než jsme si mysleli. Na stránkách amerického Národního institutu pro výzkum rakoviny (NCI) se objevily informace o nedávných studiích, jejichž výsledky prokazují, že marihuana efektivně zabíjí rakovinné buňky.

Toto jsou aktualizované poznatky z webu NCI:

  • Kanabinoidy vyvolávají buněčnou smrt, blokují buněčný růst a vývoj krevních cév, které pomáhají tumorům růst. Laboratorní výzkumy a pokusy na zvířatech prokázaly, že kanabinoidy jsou schopny zabíjet rakovinné buňky a současně chránit ty tělu přirozené.
  • Kanabinoidy zabraňují tvorbě zánětu v tlustém střevě, kde mají potenciál snížit riziko vzniku rakoviny a také proti ní bojovat.
  • Laboratorní studie hepatocelulárního karcinomu (rakovina jater) potvrdila, že delta-9-THC rakovinné buňky zabíjí nebo alespoň poškozuje. Vědci také došli k závěru, že delta-9-THC disponuje protinádorovými účinky a reaguje na molekuly, které jsou společné pro buňky plicních a prsních nádorů.
  • Při laboratorním pozorování kanabidiolu (CBD) v reakci s buňkami rakoviny prsu, došlo ke smrti rakovinných buněk, a to s minimálním vlivem na okolní tělesné buňky. V případě metastazujícího prsního karcinomu by kanabinoidy mohly bránit růstu, množení a šíření nádorů.
  • Laboratorní studie kanabidiolu v gliomových buňkách (mozkové nádory) prokázala, že podávání CBD spolu s chemoterapií by mohlo přinést mnohem efektivnější výsledky léčby. Zvýšilo by se tak množství zničených rakovinných buněk, zatímco lidské buňky by zůstaly chráněny.

Institut pro výzkum rakoviny prohlásil tyto studie za preklinické. Všechny testy probíhaly pouze na zvířatech.

Instituce NCI také přidala informace o dalších, vedlejších přínosech marihuany pro pacienty s rakovinou:

  • Delta-9-THC i ostatní kanabinoidy stimulují chuť k jídlu, díky čemuž mohou pacientům pomoci zvýšit příjem potravy.
  • Receptory kanabinoidů byly studovány v oblasti mozku, míchy i nervových zakončení po celém těle, pro pochopení jejich schopnosti tlumit bolest.
  • Předmětem studií se dále staly protizánětlivé účinky kanabinoidů, které mohou hrát velkou roli při tlumení bolesti.

Hlavní novinkou je tedy to, že po dekádách démonizace marihuany ze strany vlády podporující farmaceutika a geneticky upravené potraviny, by mohla nastat změna. Pokud ale chcete předcházet nebo léčit rakovinu konopím, počítejte se zadržením a odnětím svobody.

Zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup