Které bylinky nejvíce nakopnou vaši imunitu?

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Česnek autor: LoboStudioHamburg zdroj: Pixabay.comExistuje mnoho bylin, které jsou známé z tradičních znalostí i moderních vědeckých výzkumů, že jsou prospěšné pro imunitní systém. Tyto bylinky přímo útočí a ničí choroboplodné zárodky nemoci a zvyšují počet či aktivitu imunitních buněk v těle.

Kozinec

Jedná se o jednu z nelepších bylinek na světě pro posílení ochranných účinků imunitního systému. Bylinka zvyšuje počet buněk imunitního systému a zvyšuje jejich funkčnost. A to včetně makrofágů, které jsou přírodním zabijákem rakovinných buněk.

Kozinec taktéž stimuluje produkci interferonu, což je silná antivirální látka. V tradiční čínské medicíně je známý jako Huang Qi, používá se k prevenci nachlazení a infekce horních cest dýchacích.

Echinacea

Echinacea dává imunitnímu systému impuls tím, že stimuluje buňky, které hlídají tělo a zahání patogeny způsobující nemoci. Zvyšuje počet i aktivitu bílých krvinek a aktivuje interferony. Pomáhá tak proti virům, bakteriím, parazitům a nádorovým buňkám.

Echinacea obsahuje i další chemické látky, které zabraňují šíření bakterií a virů a mají protirakovinné vlastnosti. Jedna studie v Německu zjistila, že 30 kapek echinacey 3x denně pomáhá zvýšit aktivitu fagocitů (imunitní buňky) o 120 % za pouhých 5 dní užívání.

Lékořice

V lékořici jsou významné dvě sloučeniny, glycyrrhizin a kyselilna glycyrrhetinová, která zvyšuje hladinu interferonu v těle. Pomáhá tak udržet replikaci virů a jiných patogenů v šachu. Kořen lékořice má svoje místo v čínské, ajurvédské a japonské medicíně pro léčbu infekčních onemocnění. Svoje účinky prokazuje i na hepatitidu B a C.

Houby

Léčivé houby jako shitake, reishi či maitake obsahují látky, které zvyšují obranyschopnost a pomáhají tělu bojovat s nemocemi a infekcí.

Vodilka kanadská

Má bohaté antivirotické a antibakteriální účinky. Stejně tak zvyšuje počet buněk imunitního systémů.

Cibule

Cibule pomáhá chránit tělo před houbovou, bakteriální a červovou infekcí. Může být použit ve vývaru nebo polévce a podpoří vás v boji proti bolesti v krku a infekci horních cest dýchacích.

Česnek

Česnek rovněž obsahuje sloučeniny, které jsou výborné v boji proti bakteriím, virům, plísním, parazitům a dokonce i nádorovým buňkám. Pro co nejlepší efekt se doporučuje konzumace čerstvého česneku. Česnek nasekejte či nadrťe, nechte odložet 10 – 15 min. a pak je možné ho za syrova sníst.

Ženšen

Výzkum v Německu zjistil, že sibiřský ženšen posiluje imunitu. Zejména se zvyšuje aktivita lymfocytů, což jsou imunitní buňky v těle bojující proti infekci.
Zelený čaj

Bylo zjištěno, že i zelený čaj pomáhá zvýšit produkci imunitních buněk v těle.

Spirulina

U spiruliny bylo prokázáno, že pomáhá stimulovat různé aspekty imunitního systému. Některé extrakty spiruliny mají také silné antivirové vlastnosti.

 

Fotografie: http://pixabay.com/en/garlic-aromatic-smell-mediteran-139660/

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup