Kostarika používá obnovitelnou energii

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Zelená energie autor: Jürgen from Sandesneben zdroj: Wikimedia commonsKostarika je země ve Střední Americe, která je popisovaná jako nejzelenější na planetě. Má 28 národních parků a několik sopek. Svoje národní bohatství se rozhodla Kostarika chránit a od nového roku využívá pouze obnovitelnou energii.

Kostarika dosáhla ekologického milníku, protože od nového roku využívá pouze obnovitelnou energii. Po 3 měsích a tedy téměř 100 dnech tak dosáhla světového prvenství.

Výhodou Kostariky jsou velké deště v prvních třech měsících roku. Téměř čtyři pětiny elektrických zásob pochází z hydroelektrické energie. Deště zaplňují čtyři hlavní přehrady. Energii v aktivních sopkách využívají geotermální projekty. Mezi další „zelené“ zdroje patří vítr, solární energie a biomasa.

Kostarika je jednou z nejrozvinutějších zemí v latinské Americe, hodnocení prosperity má podobné jako Itálie a další země Evropské Unie. Velká Británie však například využívá jen 15 % energie z obnovitelných zdrojů.

Životní prostředí je na Kostarice jedinečné a ostatní státy tento model nemohou využít. Na Kostarice je tropické klima s častými dešti, hornatým povrchem a nízkým počtem obyvatel. Obnovitelnou energii si užívá 4,8 milionů obyvatel.

Kostarice hraje do karet i to, že mají pouze malý poměr těžkého průmyslu. Ekonomika Kostariky je napojená především na turistiku a zemědělství – především banány a kafe.

zdroj
foto: http://pixabay.com/cs/sopka-kostarika-palmy-d%C5%BEungle-384667/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup