Konopný med – úspěch francouzského včelaře

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

med2Mnoho včelařů se zamýšlelo nad možnostmi spojit léčivou sílu medu a konopí. Francouzský včelař ovšem dokázal to, co nikdo před ním.

Včelař Nicolas Trainerbees se již od mládí léčil s pomocí konopí a byl vždy milovníkem přírody. Mimo jiné byl fascinován včelami, které chová. A tak není divu, že se rozhodl spojit dva svoje zájmy a vytvořil produkt, který vzbudil četné ohlasy – „cannahoney“, nebo-li konopný med!

Nicolas si zvolil pseudonym Tranierbees – trenér med1včel – nikoliv náhodou. Nezůstal totiž jen u pozorování včel, snažil se je naučit něčemu novému. Pomocí svých metod dokázal včely například naučit, aby včely nosily snůšku z cukrů z ovoce, na místo z klasických rostlinných zdrojů. Stejně tak naučil včely užívat pryskyřici z konopí, ze které pak vzniká konopný med.

Nicolas začal včelařit, když mu bylo 20 let. Nyní je mu 39, má 30 úlů a pracuje se svojí ženou ve Francii. Nicméně plánuje pokračovat ve svojí práci ve Španělsku, kde zákony nejsou tak med3striktní k marihuaně a kde bude moci lépe zkoumat vlastnosti konopného medu.

Konopný med voní po rostlině a barva se mění oproti klasické barvě medu do zelena, žluta či bíla. Med v sobě kloubí léčivé vlastnosti včelího produktu a konopí. Včely, které vytváří konopný med, nejsou přitom kanabinoidy ovlivněné, protože ve svém organismu nemají endokanobinoidní systém.

Podívejte se na Nicolasův facebook, instagram či youtube.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup