Jsme ve vesmíru sami? Tají nám něco světové velmoci?

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Otázku, zda jsme ve vesmíru sami nebo ne, si jistě klademe od chvíle, kdy jsme začali své pohledy směřovat tam nahoru, mezi zářivé hvězdy. Při velikosti kosmu a při odhadovaném počtu v něm existujících galaxií se zdá být vysoce nepravděpodobné, že bychom nepředstavitelně objemný prostor obývali jen my a nikdo jiný, řekněme alespoň tak inteligentní jako my. Přesto se oprávněně ptáme – je tam ještě někdo? Zcela jednoznačné důkazy k relevantní odpovědi nemáme, máme však k dispozici celou řadu konspiračních teorií. Jedna neotřepaná se týká čeho jiného, než Oblasti 51 v nevadské poušti. Pojďme si trochu zakonspirovat v rytmu hudby, co by kdyby…

Jsme ve vesmíru sami?

Oblast 51 a tajemství kolem místa zrodu špionážních strojů

Nezpochybnitelnou a ryzí pravdou je, že přísně střežený vojenský komplex Oblasti 51 skutečně existuje a že se podle své historie plné popírání doopravdy jedná o místo plné otazníků. Vždyť bylo vybudováno už v roce 1957, ale jeho existence byla oficiálně potvrzena až o 37 let později. V kontrastu pravd a polopravd je tento fakt tím, co pohání zvědavost široké veřejnosti a hlavně pátračů po UFO, kteří by rádi nahlédli pod pokličku tajuplného hrnce, který uvařil chody jako U2, SR-71 Blackbird či F-117 – jedná se o letouny určené pro brázdění mraků v Sovětském svazu během studené války. Takže jsme stále ještě u faktů, jejichž větve, na kterých stojí, se nekymácejí ve větru argumentů a oprávněného zpochybňování.

Bob Lazar – kontroverzní osoba a jeho ještě více kontroverzní prohlášení

Nyní už pojďme servírovat další myšlenky s možná přidanou omáčkou báchorek nebo naprosto holých výmyslů – nechám to na vás. Jednou z takových myšlenek je například osoba Boba Lazara a především tedy jeho poněkud odvážné tvrzení. Bob Lazar měl být člověk, který se svěřil, že jako pracovník v hangáru S-4 přísně utajované zmíněné základny pracoval na zpětném inženýrství (modelování podle skutečné předlohy) talíře z jiného světa. Jestli tento muž na základně pracoval či nikoliv je nejasné a uspokojivě to nelze z dostupných zdrojů dokázat. Zastánci verze, že v Groom lake byl zaměstnán, opírají svá tvrzení o zveřejněné finanční záznamy Boba Lazara, ze kterých vyplývá, že pracoval pro vládu a že místo výkonu práce bylo po celou dobu pro finanční úřad tajné. Že by tomu tak mohlo být, napovídá i novinový článek o Los Alamos National Laboratory, kde právě Lazar figuruje jako regulérní zaměstnanec, i když tam jeho minulé angažmá zcela popírají. Ať už připustíme hodnověrnost Boba Lazara nebo jej prohlásíme za lháře s cílem zviditelnit se, pak k tomu nutno přiřadit i to, co on tvrdí – Američané se podle něj zmocnili dopravního prostředku, kterým sem přicestovali zástupci mimozemské civilizace. A to je právě to, oč tu běží.

Mimozemšťané mají být ve skutečnosti pozemšťané

Poněkud husí kůži vzbuzuje rozhovor mimozemšťana, nebo grafického výtvoru v jednom videu volně přístupném na Youtube (https://www.youtube.com/watch?v=yvowSrF2bUQ ). Jestli se zasmějete či nikoliv, nechám na vás – záleží jakou „pravdu“ zastáváte a na kterou z mističek vah si přisednete. Podle tvrzení určité bytosti lidská civilizace dospěje k sebezničení jadernou válkou a tento návštěvník má být potomek pozemské rasy přicházející z daleké budoucnosti.

Stojíme na prahu objevení života mimo Zemi?

Podle řekněme důvěryhodných nebo seriózních zdrojů vesmírné agentury NASA však lidstvo udělalo velké pokroky k objevení mimozemského života i bez obalování do konspiračních těstíček. Na Marsu byly totiž robotickými vozítky objeveny složité organické sloučeniny naznačující, že kdysi dávno mohla tato planeta být domovem jednoduchého, avšak regulérního života. Samozřejmě i tyto sloučeniny mohly vzniknout ryze chemickou a geologickou cestou. V dobách pokládání základního stavebního kamene základny Oblasti 51 jsme však neměli ani tušení o tom, jak objemné oceány pod svým povrchem skrývají měsíce plynných obrů jako například Enceladus či Titan. Nyní už to víme a víme také to, že voda je ve sluneční soustavě podle posledních zjištění docela častá látka, a tak naše pátrání po odpovědi „zda jsme či nejsme sami ve vesmíru“ možná už brzy tuto otázku přetvoří na „je ve vesmíru i jiný inteligentní život jako jsme my?“ Bez faktů ale jen vaříme z vody…


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup