Island řekl epické sbohem McDonald’s

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

McDonald's hranolky autor: quartzla zdroj: Pixabay.comPo ekonomickém propadu ukončil McDonald’s svoje působení na Islandu. V zemi s populací 300 000 lidí byl od roku 1993 a navždy zavřel svoje 3 pobočky již v roce 2009. Pro odpůrce kapitalismu to bylo velké vítězství, které je dodnes připomínáno posledním zakoupeným menu.

Pokud byste navštívili Reykjavík, zastavte se v Bus Hostelu. Můžete si tam prohlédnout unikátní exponát, jedno z posledních menu, které tamní McDonald’s prodal.

Poslední den prodeje 30. října 2009, šel Hjörtur Smárason do McDonald’s a koupil si burger s hranolkami. Ne proto, aby to snědl, ale aby si zachoval originální obal. Balíček s objednávkou odložil na poličce v garáži a otevřel jej až po 3 letech. Byl překvapen, že vše i po takové době vypadá jako čerstvě koupené.

Rozhodl se darovat toto menu národnímu muzeu Islandu, kde byl vystaven po dobu jednoho roku. Nyní se přesídlil do Bus Hostelu Reykjavik, kde je vystaven a zároveň navíc neustále přenášen online kamerou. S nadsázkou se udává, že se jedná o nejnudnější web kameru na světě.

foto: http://pixabay.com/en/mcdonald-s-fries-food-eating-junk-450433/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup