I veganský kulturista může mít obrovské množství síly

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Veganský košík autor: Mhy zdroj: Pixabay.comJedním z největších mýtů je, že veganská či vegetariánská strava neposkytuje tělu potřebné živiny a energii ke svému fungování. Není to ovšem pravda.

Při správném postupu je vegetariánská i veganská strava spjatá s mnoha zdravotními výhodami. Obsahuje méně nasycených tuků a cholesterolu, zároveň je bohatá na vlákninu. Vegetariáni mívají nižší krevní tlak a mají menší riziko srdečních a dalších onemocnění.

Odstranění masa z jídelníčku může zvýšit riziko určitých výživových nedostatků, ale existuje mnoho přírodních způsobů, jak získat správné nutriční hodnoty bez masa.

Mnohé studie publikované v předních odborných časopisech se postupně odvrací od zažité představy, že maso a mléko jsou stavebními prvky zdravé výživy. Místo toho se zaměřují na potraviny rostlinného původu s trochou či bez přidaného oleje, cukru či soli. Další studie ukazují, že riziko srdečních onemocnění i různých druhů rakoviny je silně spojeno s konzumací živočišných bílkovin.

Rostlinná strava obsahuje dostatek bílkovin a vápníku s mnohem větším zastoupením dalších nepostradatelných živin, jako jsou antioxidanty a komplexní sacharidy, které v živočišných produktech nenajdeme.

Historicky se považuje za základní zdravotní přínos masa a mléčných produktů obsah blíkovin. Nyní vychází stále jasněji, že strava rostlinného původu obsahuje velké a dostatečné množství bílkovin. Navíc bílkoviny na rostlinné bázi jsou pro tělo výživnější a hodnotnější. Kasein, hlavní bílkovina v kravském mléce, je již dlouhou dobu spojován se zvýšenou hladinou cholesterolu a kardiovaskulárními chorobami. Nyní se o kaseinu začíná hovořit i jako o karcinogenu, tedy látku vyvolávající rakovinu.

Vyvážená veganská strava je tak zdravá a výživná, tělu prospívá a vede se lépe než na masité stravě. V roce 2009 Americká akademie výživy a dietetiky uznala, že lidé nemají biologickou otřebu konzumovat živočišné produkty.

Na videu níže najdete záběry veganského kulturisty (jednoho z mnoha), Franka Medrano. Trend veganských sportovců se stále rozrůstá a na svém vlastním těle tak všem ukazují, že rostlinná strava umožňuje tělu velkou fyzickou výkonnost.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/fruit-basket-fruits-harvest-basket-391414/

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup