Funkční přírodní přípravky na alergii

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Louka autor: meineresterampe zdroj: Pixabay.comJaro je nyní stále daleko, ale je to část roku, na které se mnozí nejvíce těší. Přestože jaro přináší teplé počasí, mnozí mají toto období spjaté s prvními nepříjemnými projevy alergie. Pokud patříte mezi ty, kdo jsou odkázáni na pomoc antihistaminik, můžete využít následující přírodní prostředky. Jejich pravidelné užívání má ověřený vliv na organismus a projevy alergie snižují. Můžete začít již nyní, abyste se na další sezónu alergie řádně předpřipravili.

Výplach nosu

Mnohým může znít výplach nosu zvláštně, ale jedná se o velice efektivní způsob, jak zbavit nos pylu a dalších alergenů. Stačí proplachovat vodou s trochou kuchyňské soli, přičemž k dispozici jsou i speciální vyplachovací konvičky. Konvičku stačí přiložit k jedné nosní dírce, naklonit hlavu a z druhé dírky vytečou veškeré nečistoty. Výplach nosu je vhodný nejenom na alergickou rýmu, je skvělou prevencí i v době chřipek a nachlazení.

Kořeněná jídla

Pokud nemáte žaludeční potíže či jiná zdravotní omezení, kořeněná jídla mohou pomoci přirozeně pročistit průdušky. Mezi vhodné účinné potraviny se řadí zejména papriky, hnědá hořčice, křen či wasabi.

Místní med

Lokální med vyrobený včelami obsahuje pyl z místních rostlin, které jinak při vdechnutí způsobují alergickou reakci. V případě konzumace si však tělo na pyl zvyká a tělo poté při jejich vdechnutí nereaguje přecitlivěle.

Zelený čaj

Již pouhé vdechování páry vycházející ze šálku zeleného čaje může zmírnit některé alergické příznaky. Pravidelná konzumace může pomoci zablokovat histamin, který způsobuje mnoho alergických příznaků.

Pára

Horká koupel i chvíle strávené nad hrncem s ručníkem přes hlavu zmírňují příznaky alergie. Zejména pokud přidáte do vody několik kapek esenciálního oleje, jako je třeba eukalyptus.

Éterické oleje

Silice jsou skvělým dopňkem k léčbě alergie. Z aromaterapie je nejvhodnější eukalyptus, levandule či máta peprná. Můžete využít aromalampu či difuzor.

Bylinné doplňky

Kdo spoléhá na sílu bylinek, skvělu možností jsou přípravky obsahující kopřivu, devětsil či heřmánek.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/meadow-flowers-spring-hay-fever-123280/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup