Fakta o zeleném čaji, která jste (možná) nevěděli

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

caje 640px-Tea_in_different_grade_of_fermentation autor-Haneburger zdroj-wikimediaPokud jste chtěli ze svého života zcela vyloučit kofein, budete muset přidat zelený čaj na seznam zakázaných potravin. Nicméně pokud byste chtěli příjem kofeinu pouze omezit, můžete šálek kávy nahradit za šálek zeleného čaje, který vás též spolehlivě povzbudí. Zelený čaj je skvělou a zdravou alternativou. Podívejte se na následující fakta, která jste o tomto čaji nejspíše nevěděli:

1. Pokud pijete hodně kávy, zkuste ji nahradit za zelený čaj. Váš příjem kofeinu se sníží o 70 %. Jeden hrnek kávy obsahuje 100-150 mg kofeinu, zatímco zelený čaj obsahuje pouze 25 mg kofeinu. Záleží však též na konkrétním druhu zeleného čaje a délce louhování.

2. Zelený čaj obsahuje dva další stimulanty oproti kávě navíc. Theobromin a theofylin mohou ovlivnit činnost srdce a centrální nervové soustavy podobně jako kofein. Tyto látky se nachází i v čokoládě.

3. Kombinace stimulantů je v čaji vyvážena další látkou. Touto látkou je l-theanin, který zklidňuje nervový systém a zvyšuje koncentraci.

4. Kofein v zeleném čaji pomáhá chránit před nemocemi jater, srdce, rakovinou i Parkinsonovou chorobou.

5. Zelený čaj podporuje metabolismus a pomáhá spalovat efektivněji tuk. Navíc má přirozené antibiotické účinky, ničí bakterie v ústech.

6. Zalévání čaje horkou vodou ničí flavanoidy, které mají též důležitý dopad pro lidské zdraví. Pro zachování pozitivních účinků nikdy nezalévejte zelený čaj zcela horkou vodou.

7. Věděli jste, že existuje dekofeinovaný čaj? Pokud vám vadí kofein, můžete si i tak dopřát zdravé účinky zeleného čaje.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup