Existuje druhý DNA kód, který řídí geny

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

DNA autor: PublicDomainPictures zdroj: Pixabay.comVědci nyní připouští, že existuje druhý tajný kód DNA. Tento nedávný fascinující objev potvrzuje to, co metafyzikové říkají již tisíciletí – tělo mluví dvěma různými jazyky.

Genetický kód byl rozluštěn v roce 1960 a od té doby odborníci předpokládají, že je užíván k zapsání informací o proteinech. Ale biologové mají již několik let podezření, že stejný druh epigenetické dědičtnosti existuje i na buněčné úrovni. Prokazují to různé druhy buněk v našem těle – např. kožní a mozkové buňky mají různé formy a funkce, přestože mají naprosto stejnou DNA.

Lidský genom tvoří nejméně 4 miliony genovvých spínačů, které se nacházejí v kouscích DNA, které byly označeny za „smetí“. Ale ukázauje se, že toto „smetí“ harje klíčovou roli při určení, jak se které buňky, orgány či tkáně chovají. Objev je považován za hlavní lékařský a vědecký průlom, který má mít obrovské důsledky pro lidské zdraví, protože mnoho složitých onemocnění se zdá být způsobeno drobnými změnami stovek genových spínačů.

Vědci se nyní ponořili do „smetí“ – části DNA, které nejsou skutečnými geny, ale které obsahují pokyny pro proteiny. Objevili tak komplexní systém, který řídí geny. Alespoň 80 % z této DNA jsou aktivní a potřebné. Dalších 15 – 17 % má vyšší funkce, které se odborníci snaží dekódovat.

Genetický kód používá 64 písmen abecedy, které se nazývají kodony. Některé kodony podle posledních studií mohou mít dva významy, nazývají se jako duony. Jeden popisuje, jak jsou proteiny utvořeny a druhý dává buňce pokyny, jak jsou geny řízeny.

Namísto zaměřování se na proteiny, tyto geny dávají instrukce buňkám. Objev „smetí“vysvětluje změny DNA či mutace, které nastávají v průběhu života či v reakci na vibrační změny uvnitř DNA. Jejich role je přitom hlubší, než vědci z počátku čekali.

Za poslední desetiletí se předpokádalo, že změny DNA ovlivňují výhradně vznik proteinů. Nyní se však ví, že o DNA jsme měli pouze polovinu obrazu. Mnoho změn DNA, které působí na proteinové sekvence, mohou skutečně způsobit nemoc tím, že naruší kontrolní genové programy.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/cs/dna-biologie-v%C4%9Bda-helix-b%C3%ADlkoviny-163710/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup