Efektivní praxe očního zírání

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Oči autor: LoganArt zdroj: Pixabay.comZkušenost s očním zíráním může být ohromující. Spojení s jinou lidskou bytostí, vizualizace minulých životů, budoucí možnosti a další. To vše přichází při praktikování očního zírání. Samozřejmě je mnoho dalších možností, co může sezení očního zírání přinést. Pojďme si metodu představit, abyste mohli objevit její výhody.

„Když je mezi dvěma lidmi navázán oční kontakt a je držen, vzniká neviditelný energetický okruk mezi oběma účastníky, rozpouštějící bariéry, které standardně mezi nimi jsou. Lidé se tak navzájem přibližují a sdíleují vědomí jednoty.“
Will Johnson

Na začátek ještě upřesníme, že se nejedná o nějakou „new-age“ techniku. Oční zírání je vhodné pro každého a všichni mohou využít efekty pro svoje vlastní poznání.

Záměr

Ať už budete cvičení trénovat sami či s partnerem, je vhodné si stanovit nějaké záměry vyjadřující čeho byste chtěli dosáhnout. Může to být jednoduše poznání sebe sama či druhých, pochopení niterných témat jako jsou naše minulé životy. Můžete této techniky využít, pokud se chcete s někým hlouběji propojit či porozumět jeho pocitům.

Nastavení očekávání je velice snadné. Je třeba si pouze říct, co hledáte, kam cvičením míříte. Pokud budete provádět zírání ve dvou, je vhodné si nejprve společně sednout a zamyslet se nad záměrem společně.

Při samostatném cvičení

Pokud budete praktikovat zírání sami, sedňtete si pohodlně tak, abyste se mohli dívat sami sobě do očí v zrcadle. Zavřete nejprve svoje oči a využijte několik chvil ke zklidnění svojí mysli. Soustřeďte se na dech a veškerá očekávání nechte odplavat pryč. Poté můžete oči otevřít a upřeně se dívejte do svých očí v odrazu. Uvolněte se a najděte si polohu, ve které se můžete cítit příjemně.

Po několika minutách si můžete všimnout, jak je okolní svět čím dál více zamlžený. Až nakonec uvidíte pouze svoje oči, jako by okolní svět vůbec neexistoval. Od tohoto okamžiku probíhající proces záleží do značné míry na nastavených očekáváních. Můžete cvičit tak dlouho, jak budete chtít. Obecně platí, že čím déle, tím zajímavější  a silnější zážitek se dostaví. Neměli bychom však zírat kratší dobu než 10 minut.

Zírání s partnerem

Oba lidé by se měli posadit pohodlně naproti druhému. Po zklidnění mysli otevřete oči a začněte zírat do očí partnera. Obecně se vaše oči budou soustředit více bud´na levé či pravé oko, tak si vyberte preferovanou stranu.

Po nějaké době můžete začít pozorovat různé měnící se barvy a tvary. To značí, že přichází určitá vize od druhé osoby. Tyto pocity tedy nechte být a nevěnujte jim pozornost. Okolní svět zmizí a od tohoto okamžiku vezmou věci svůj vlastní spád, opět dle nastavených očekávání. Buďte otevření všem alternativám. Délka záleží na domluvě obou zúčastněných, neměla by klesat pod 10 minut.

Zírání pro intimnější zkušenost

Toto je varianta nejvhodnější pro páry a pro lidi v úzkém vztahu. Takové cvičení může přinést velice intimní zkušenosti a prohlubuje vzájemné propojení. Postup je stejný, na počátku cvičení si nastavte svůj záměr a posaďte se pohodlně naproti sobě. S každým nádechem si uvědomujte, že se stáváte stále více otevření a cítíte se v propojení s partnerem stále příjemněji. Nechte pomalu pracovat celý proces a veškeré bariéry mezi vámi s partnerem zmizí, až zůstane čisté spojení.

Využívejte tyto cviky tak často, jak vám bude vyhovovat. Neexistuje správný či špatný postup. Důležité je se na počátku cvičení oprostit od nastavených očekávání a otevřít se celému procesu. Užijte si prožitky, které při zírání přijdou!

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/eyes-woman-fashion-beautiful-iris-586849/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup