Co se děje poté, když přestanete kouřit

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Stop kouření autor: PublicDomainPictures zdroj: Pixabay.comKouření škodí zdraví, to ví dnes pomalu každý. Ale ne každý ví, co se odehrává v našem těle, jakmile přestanete kouřit.

Jakmile dokouříte svoji poslední cigaretu, během pouhých 20 minut začne docházet ve vašem těle ke změnám. Váš tlak a tepová frekvence se snižuje, tělesná teplota rukou a nohou se zvyšuje.

Během dalších 8 až 12 hodin klesne do normy hladina oxidu uhelnatého v krvi a vaše hladina kyslíku v krvi se zvýší do normálních hodnot.

Již za 24 hodin dochází k výraznému snížení rizika infarktu.

Během 48 hodin se obnovují nervová zakončení a zlepšuje se schopnost cítit a vnímat chuť.

Mezi 2 týdny až 3 měsíci od poslední cigarety se zlepšuje krevní oběh, chůze je postupně snadnější a ustupuje i kašel a dušnost. Klesá množství hlenu a zlepšuje se funkčnost plic.

Za 1 až 9 měsíců se pročistí ucpané dutiny, mizí únava a dušnost. Řasy podobné vlasům, které pomáhají dostat hlen z plic, začínají standardně fungovat.

V průběhu 1 roku se riziko ischemické srdeční choroby a infarktu myokardu snižuji o polovinu ve srovnání s kuřákem.

Mezi 5 až 15 roky je riziko mozkové mrtvice srovnatelné s nekuřákem.

Po 10 letech výrazně klesá riziko různých druhů rakoviny včetně rakoviny plic, úst, krku, jícnu, močového měchýře, ledvin a slinivky. Riziko rakoviny plic klesá na míru stejnou jako u nekuřáka.

Po 15 letech se riziko ischemické srdeční choroby a infarktu snižuje jako u člověka, který předtím nikdy nekouřil. Stejně tak zcela klesá riziko úmrtí.

Když si k tomu přidáte neuvěřitelné množství ušetřených peněz, jsou důvody, proč přestat kouřit, více než přesvědčivé. Vaše tělo se samo vrátí k plnému zdraví a to je nejlepší motivací.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/your-stop-date-decision-life-20198/

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup