Čistíte si správně uši?

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Vatové tyčinky autor: Gadini zdroj: Pixabay.comPoužíváte vatové tyčinky na čištění uší? Po přečtení tohoto článku přestanete, protože se (konečně) naučíte správně o své uši pečovat!

Mnozí lidé automaticky po koupeli sahají po vatových tyčinkách, kterými vytřou a vysuší svoje uši. Proč tento postup není pro naše uši vhodný? Jednoduše proto, že uši nejsou určeny k čištění! Uši mají svoje vlastní hygienické procesy, kterými čistí svoje cesty. Strkání cizích předmětů do uší – i za účelem vyčištění – narušuje tento přirozených proces. Dokonce hrozí, že si svoje zvukovody poraníte.

Když si vytíráte svoje uši, odstraňujete cerumen neboli ušní maz. Cerumen je vnitřní složkou ucha, která je důležitá pro jeho zdravé fungování. Má ochrannou a antibakteriální funkci. Vzniká kousek od ušního bubínku a posouvá se směrem ven, přičemž postupně vysychá a nakonec jednoduše vypadne ven. Jedná se o přirozený proces údržby ucha.

Co se děje, když používáte vatové tyčinky?

Když si vytíráte uši tyčinkami, tlačíte ušní maz hlouběji do ucha a nemůže tak přirozeně odejít. To může způsobit, že maz uvízne u bubínku, kde je zdrojem potenciálních zdravotních komplikací. Kvůli tomu se dostávají plísně a bakterie z vnějšího ucha do vnitřního a to je reálný zdroj infekcí.

Vaše uši by nikdy neměly být čištěny. Podle Dr. Douglase Backouse, ředitele ORL chirurgie v Neuroscience Institute v Seattle, když si často utíráte kůži ve vašem uchu, dochází k uvolňování histaminu. To způsobuje podráždění pokožky. Čím více vytíráte, tím více podrážděná kůže je.

Pokud máte pocit, že máte ve svém uchu příliš ušního mazu či extrémně špinavé uši, je to signál, že byste měli navštívit svého lékaře. ORL lékaři provádí odborné čištění, které byste neměli provádět sami!

Kdy jít k lékaři na čištění?

  • Pocit hromadění ušního mazu
  • Syčení, šumění v uchu
  • Uši výrazně svědí
  • Časté bolesti uší
  • Pocit zhoršení sluchu
  • Z uší se šíří nepříjemný zápach
  • Výtok z uší

zdroj
foto: http://pixabay.com/cs/tampony-pot-tampony-%C4%8Dist%C3%A9-u%C5%A1i-592148/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup