Čištění jazyka: neznámé, ale velmi důležité pro zdraví

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Žirafí jazyk autor: skeeze zdroj: Pixabay.comV různých kulturách po celém světě existují denní postupy, které jsou považovány za nezbytné k zachování optimálního zdraví. V naší společnosti je takovým běžným rituálem čištění zubů. V Orientu, v oblastech praktikujících Ajurvédu, je stejně jako čištění zubů důležité i škrábání jazyka.

Je důležité si po ránu jako první věc seškrábat jazyk a to kvůli tomu, co se odehrává během spánku ve vašich ústech. Existují různé dobré důvody, proč provádět toto zdravotní doporučení.

Škrábání jazyka odstraňuje nahromaděné toxiny, které nevyhnutelně po ránu pokrývají jazyk. Nechcete tyto toxiny znovu spolknout, ne? Není vhodné na jazyk používat kartáč, který pouze toxiny zatlačí do dalších vrstev jazyka. V případě, že je jazyk po ránu potažen bílým filmem, je to ukazatel významnějšího hromadění se toxinů ve střevech a v žaludku.

Proč škrábat jazyk?

– Dojde ke zlepšení dechu. Nepříjemný zápach úst způsobuje ze 75 % špinavý jazyk.
– Zlepší se vnímavost vašich chuťových buněk.
– Zabrání reabsorbování toxinů do vašeho těla.
– Zlepší se zdraví zubů.
– Zlepší se funkce srdce, plic, ledvin, jater, slinivky i zažívání.

– Poznáte svůj jazyk.

Poslední bod se nemusí jevit jako zásadní, ale opak je pravdou. Jazyk je mapou těla a poznáte z něj chronická degenerativní onemocnění. Ajurvédská i tradiční čínská medicína umí určit na jazyku jednotlivé orgány a tkáně. Čím více budete znát svůj jazyk, zaznamenáte změny v průběhu času a můžete se tak dozvědět informaci o změnách ve vašem zdravotním stavu. Mapy částí těla na jazyku se dají snadno dohledat na internetu.

Jak správně škrábat jazyk

Na škrábání se používá speciální stěrka, kterou koupíte v obchodech se zdravou výživou či čajová lžička (nikdy ne zubní kartáček!) se jemně přetahuje přes povrch horní části jazyka – od shora dolů. Nejlépe nad umyvadlem s teplou tekoucí vodou pro opláchnutí škrabky. Opakujte několikrát, abyste zbavili jazyk povlaku, který se během spánku stihl utvořit.

Po seškrábání následuje důkladně vypláchnutí úst vodou. A po důkladném vypláchnutí můžete pokračovat čištěním zubů. Škrábání jazyka by mělo být prováděno každý den jako součást ranní hygieny.

zdroj
foto


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup