Afirmace, které harmonizují čakry a podporují sexuální život

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Čakry autor: William Vroman zdroj: Wikimedia commonsMédia nás neustále bombardují tipy na lepší sex. Běžně se přitom zaměřují na fyzické tělo či případně na emoce. Těmto médiím však stále uniká, že sex může rozvinout i naše energetické a duchovní zkušenosti. Z duchovního pohledu je totiž sex formou velice příjemné energetické výměny a aktivní meditací.

Práce s čakrami je nesmírně důležitá pro vznik hlubšího sexuálního spojení a prožitku. Čakry jsou energetická centra v našem těle a každá z nich je spojena se sadou orgánů a dalšími aspekty naší bytosti. Práce s čakrami ovlivňuje naši energii a tím přímo zasahuje naši sexualitu.

Pomocí následujících sedmi afirmací můžete otevřít energetický tok v těle a zvýšit sexuální zážitky. Najděte si volnou chvíli v klidu, hluboce dýchejte do břicha a postupně si projděte jednotlivé čakry.

1. Kořenová čakra: důvěra

Kořenová čakra je základem energetického systému člověka, určuje naši základní potřebu bezpečí a jistoty. Nachází se ve spodní části páteře a je spojena s červenou barvou. Zdravá a otevřená kořenová čakra je nezbytným předpokladem pro všechna sexuální spojení, protože musíme být ochotní důvěřovat svému partnerovi. Když se necítíme příjemně v bezpečí, budeme se bránit spojit se a sdílet energie s druhým.

Představte si temně červené světlo proudící z počátku vaší páteře a opakujte pro sebe tuto afirmaci: „Věřím, že jsem v bezpečí se svým partnerem.“

2. Sakrální čakra: přijetí

Mezi kořenovou čakrou a pupkem se nachází sakrální čakra, která řídí pohlavní orgány a je spojená s oranžovou barvou. Při nesprávném fungování může způsobit pocity viny a hanby, které jsou často spojené se sexuálním traumatem. Bloky v oblasti této čakry lze rozpustit odpuštěním sobě i ostatním a přijmutím sama sebe jako sexuální bytosti.

Představte si jasně oranžové světlo proudící vaší sakrální čakrou a opakujte: „Přijímám svoji sexualitu a odpouštím všem sexuálním traumatům.“

3. Solar plexus čakra: uznání

Tato čakra se nachází nad pupíkem a pod hrudní kostí, týká se osobní moci a vitality. Upravuje žaludeční orgány a je spojená se žlutou barvou. Když tato čakra naplno funguje, můžeme být velkorysí a nesobečtí jedinci se sexem bez ega a očekávání. Jsme otevření uznání na sexuální úrovni. Blokády v solaru plexu mohou způsobit zdrženlivost a kontrolu nad sexuálními zkušenostmi.

Představte si jasné žluté světlo proudící z žaludku a opakujte: „Vážím si svojí sexuality a sexuality mého partnera.“

4. Srdeční čakra: bezpodmínečná láska

Srdeční čakra řídí naši schopnost milovat. Nachází se nad hrudní kosti a je spojená se zelenou barvou. Bloky v srdeční čakře mohou být snadno spojeny se strachem milovat někoho druhého i se strachem milovat sama sebe, což vede k narušení vzájemného citu s partnerem. Odstranění blokád v této čakře a otevření srdce přináší hlubší a vášnivější sex.

Představte si živě zelené světlo proudící z vašeho srdce a opakujte: „Jsem otevřený dávání a přijímání bezpodmínečné lásky.“

5. Krční čakra

Krční čakra ovlivňuje sebevyjadřování, sebevědomí a tvořivost. Nachází se nad hrdlem a je spojená s modrou barvou. Sex je bezesporu formou sebevyjádření a když čakra funguje správně, vaše sexuální vyjádření by mělo být pozitivní, autentické a kreativní. Když je krční čakra zablokovaná, sexuální projev může být mdlý a nezajímavý.

Představte si jasně modré světlo proudící z oblasti krku a opakujte: „Vyjadřuji svoji sexualitu pozitivním způsobem.“

6. Čelní čakra: harmonie

Třetí oko řídí intuici, moudrost a jasnozřivost. Nachází se uprostřed čela těsně nad vašima očima. Barva této čakry je indigová. Skvělý sex nastává, pokud můžete věřit intuici a propojit se na hlubší úrovni, než je oblast fyzická. Když energie touto čakrou naplno proudí, jsme v plném souladu s našimi sexuálními partnery. V případě blokované čakry se jen špatně dosahuje hlubších stupňů intimity.

Představte si indigově modré světlo proudící z vašeho čela a opakujte: „Prožívám harmonii se svým partnerem.“

7. Korunní čakra: napojení

Nachází se nad horní částí hlavy a je v barvě fialové či bílé. Tato čakra je sídlem naší spirituality, čistou esencí našeho božství. Otevřená korunní čakra může zcela ztratit vědomí sama sebe v průběhu sexu a prožít orgasmickou zkušenost, kdy se naše energie zcela sloučí s energií partnera. Zablokovaná čakra zhoršuje schopnost naladit se na partnera.

Představte si fialové světlo proudící z horní části hlavy a opakujte: „Jsem sexuálně napojený(á) a božský(á).“

 

zdroj
foto: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:7_Chakras.JPG


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup