5 věcí, které nastanou, když řeknete sbohem cukru

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Cukr autor: Humusak zdroj: Pixabay.comV první řadě pojďme na pravou míru uvést to, že cukr sám o sobě není špatný. Přirozeně se vyskytuje ve velkém množství potravin, včetně ovoce či mléka. Z toho vyplývá, že přidávání nadbytku cukru do našeho denního příjmu potravy není nutné. Naopak zjistíte, že když se rozhodnete cukr zcela vyloučit, nastane mnoho pozitivních změn.

V naší společnosti jsme se téměř všichni naučili milovat a toužit po sladkých dobrotách a dalších potravinách s vysokým obsahem cukru, což naše tělo zajisté nepotřebuje. Jestliže přestanete jíst vše sladké, kromě přirozeně se vyskytujících cukrů, začne se dít 5 výrazných věcí.

1. Vaše energie se zlepší
Je paradox, že mnozí z nás mají tendenci sáhnout po potravinách s vysokým obsahem cukru, včetně kafe či energetických nápojů tehdy, když jsme unavení. Přesto lze beze všeho tohoto cukru dosáhnout vyšších zásob energie přirozenou cestou. Cukr blokuje schopnost těla udržet si energetické zásoby na maximálních hodnotách. Navíc cukr v krvi vás krátce dobije, ale poté se rychle dostaví vyčerpání, což je pro organismus náročnější.

2. Vaše váha se bude stabilizovat

Cukr vzbuzuje další touhu po ještě větším množství cukru a to není řeč pouze o cukru v jeho syrové podobě. Většina cukru k nám přijde ve zpracovaných potravinách s vysokým obsahem tuku se spoustou dalších nežádoucích surovin.

Pokud se dáte na cukrový detox, Vaše tělo se nebude muset vypořádávat se zbytečně nadbytečnými kaloriemi. Nebudete trápeni hladem a zároveň dojde k plynulému poklesu vaší váhy.

3. Zlepší se práce zažívacího traktu i střeva

Vaše zažívání potřebuje spoustu vlákniny a minimální množství špatně stravitelných a nečistých potravin. Pokud vynecháte cukr, pomáháte zažívání a střevu obnovit schopnost efektivně zpracovat přijímanou potravu. Mizí zácpa a režim návštěv toalety se dostane do normálního rytmu.

4. Přestanete chtít cukr

Je to fakt: cukr plodí cukr. Poté, co ho vyloučít ze svého jídelníčku, můžete pomalu pozorovat ztrácející se chuť na sladké. Ovoce vám bude chutnat velice sladké a když si poté vezmete kousek koláče, budete šokováni, jak moc je přeslazený.

5. Vaše kůže bude vypadat zdravější
Čím to je, že se vám akné objevuje a mizí bez ohledu na to, čím ho mažete? Může to být tím, že cukr zevnitř ven narušuje vaši pokožku. Po vynechání cukru se zlepšuje kvalita kůže a vypadá zdravěji.

Připraveni říct sbohem cukru?

Pokud vás při představě opuštění cukru přepadá kocovina, není nutné po celém životě plném sladkostí udělat definitnví konec hned. Každá změna se počítá. Tím spíše byste ale měli začít, abyste svému tělu přinesli úlevu.

Existuje nespočet nebezpečí, které vyplývají z nadměrné konzumace cukru. Světová zdravotnická organizace snížila doporučenou denní dávku cukru z 10 % na méně než 5 % z celkových denních kalorií. Mnoho lidí přitom konzumuje i 5 g cukru každý den, což je opravdu příliš.

Začněte vyhodnocením všeho, co budete jíst a pít. Pokud jste závislí například na sladké kávě, zkuste jejich frekvenci osekat. Nejprve své oblíbené sladkosti omezte a časem je můžete zkusit osekat ještě o něco více či zcela vynechat. Postupem času si fyziologicky upravíte svoje návyky. Trvá až 3 týdny, než se nový režim stane denní pohodlnou rutinou.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/lump-sugar-sugar-cubes-sweet-food-548647/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup