4 možnosti, jak přirozeně uzdravit zrak

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Brýle autor: Hans zdroj: Pixabay.comŠpatný zrak trápí bezpočet lidí po celém světě. Omezuje jejich něktré každodenní aktivity a vede k předpisům na drahé brýle. Co když ovšem existuje přirozený způsob, jak vylepšit svůj zrak bez brýlí či operací? Zkuste následující čtyři metody, které jsou velice prospěšné při nápravě zraku. Při troše trpělivosti mohou být následující metody tím jediním, co k ostrému vidění potřebujete.

1. Vhodná strava pro ostrý zrak

Naše oči vyžadují řadu klíčových živin, aby mohly správně fungovat. Pokud tyto živiny nepřijímáme v dostatečné míře, zrak se postupně zhoršuje. Proto pro co nejostřejší vidění, zařaďte do vašeho denního jídelníčku následující živiny:

Antioxidanty: betakaroten, lutein a zeaxanthin chrání makulu (část oka, žlutá skvrna, která je v blízkosti sítnice) před poškození sluncem. Potraviny bohaté na antioxidanty brání makulární degeneraci, která je ve vyšším věku příčinou ztráty zraku. Zaměřte se zejména na tmavou listovou zeleninu, vaječné žloutky, žluté papriky, dýně, sladké brambory či mrkev.

Rybí olej (DHA): jedná se o mastnou kyselinu, která se nachází ve studenovodních rybách, jako je volně žijící losos, krill či treska obecná. Nejjednodušší způsob, jako konzumovat DHA (kyselina dokosahexaenová), je přes potravinové doplňky. Kvalitní olej bez bez rtuti poskytuje strukturální podporu pro oči díky posílení buněčných membrán.

Čistá voda: Voda je prospěšná pro celé tělo. Pití dostatečného množství čisté filtrované vody brání dehydrataci těla a vysušování očí.

2. Vaše oči potřebují cvičit

Ať už tomu věříte či ne, i svaly ve vašich očích je třeba cvičit. Ve skutečnosti mohou být vhodné cviky správným klíčem k dobrému zraku.

Zahřívání očí: Třete navzájem dlaně svých rukou a zahřejte je. Poté přiložte na 5 vteřin na oči. Opakujte 3x.

Koulení očima: Zaměřte svůj pohled na strom a pomalu otáčejte oči 10x ve směru hodinových ručiček a 10x proti směru hodinových ručiček.

Ostření: Držte pero v natažené paži v úrovni očí. Zaostřete na něj svůj zrak a pak pero pomalu přibližujte, až je cca 6 cm od vašho nosu. Poté pero pomalu navraťte do výchozí polohy. Tento proces opakujte 10x.

Masáž spánků: Použijte klouby palců a masírujte jimi jemně v malých kruzích spánky. Provádějte pohyb v jednom směru 20x, poté zopakujte 20x v opačném směru.

3. Sledujte podmínky svého okolí

Mnoho fakturů životního prostředí přispívá ke špatnému zraku. Zářivky, počítačové obrazovky, environmentální alergeny, chlor v bazénech, klimatizace, topení, slabé osvětlení na čtení či časté tření očí přispívají ke zhoršení zraku. I kouření cigaret přispívá ke zvýšení očního tlaku, které může vést k různým poškozením.

4. Správná relaxace

Vaše oči potřebují odpočívat. Za každých 50 minut strávených čtením či sezením u monitoru počítače by si měly vaše oči na 10 minut odpočinout. Přikryjte jemně svoje zavřené oči dlaněmi, aby se do očí nedostalo žádné světlo. Dodržujte alespoň 7-8 hodin spánku za noc, aby si oči odpočinuly a zotavily.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/eye-glasses-black-skin-face-sleep-7335/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup