11 věcí, které byste měli hodit za hlavu před novým rokem

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

2017 zdroj: Pixabay.comNový rok se neúprosně blíží. Obvykle v této době dumáme nad tím, co bychom chtěli v nadcházejícím roce změnit. Spousta lidí jej vnímá spíše jako velké klišé plné novoročních předsevzetí, proč to ale nepojmout jako vhodný čas k opravdové změně?

Na chvíli se zamyslete. Následovali jste v minulém roce své touhy a sny? Jak často vás stresové situace dostaly do kolen? Vyplňovali jste váš čas odsuzováním, negativními myšlenkami nebo zlostí? Pokud si na tyto otázky odpovíte upřímně, dáváte si šanci posunout se, ať už začíná nový rok nebo ne.

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že pokud člověk nevěnuje pozornost svým pocitům, aktivitám nebo tomu, co formuje jeho život a nepřevezme za to zodpovědnost, nic se nezmění. Prožívá stejné emoce a stagnující pocity, které jej nikam neposunou. Ale v momentě, kdy život uchopí do vlastních rukou, přestává být obětí okolností.

11 věcí, které byste měli hodit za hlavu před Novým rokem

 1. Vykašlete se na negativní řeči – první a nejdůležitější bod. Čím více negativně smýšlíte a mluvíte o sobě i ostatních, tím více se shazujete a posilujete to, co na sobě nemáte rádi. Více si všímejte a na negativismus se vykašlete, v ničem vám nepomůže.
 1. Vzdejte se jednoho ze svých špatných stravovacích návyků – péče a doplňování energie vašeho těla je jednou z nejdůležitějších věcí pro udržení mentálního, emocionálního a duševního zdraví. Upřímně se zamyslete nad vašimi nejhoršími stravovacími návyky a jednoho z nich se kompletně vzdejte na tři měsíce. Po třech měsících k němu přidejte další.
 1. Přestaňte se honit za “úspěchem” – neustále si stanovujeme nějaké cíle a s nimi spojené plány, avšak o úspěchu máme stále velmi omezenou představu. Do naší cesty si postavíme stres, obavy a strach z toho, že nebudeme schopni dosáhnout konkrétního bodu, ve kterém vidíme úspěch. Namísto toho raději dělejte každý krok tak, jak nejlépe dovedete a nemyslete na to, jaké podoby úspěch nabyde. Neexistuje nic jako selhání.
 1. Zahoďte přesvědčení, že nemůžete uskutečnit své sny – všichni víme, pro co se dovedeme nadchnout, ale obvykle to zavrhneme, protože si myslíme, že toho nemůžeme dosáhnout, nebo protože to není reálné. Nevěřte těmto myšlenkám a raději udělejte první krok ke splnění vašich snů. Tento povede k dalšímu a ten k dalšímu, ale bez toho prvního to nepůjde. Vykročte!
 1. Přestaňte utíkat od svých problémů – často zaujímáme postoj, kdy si myslíme, že se přes potíže stačí jen přenést. Teoreticky to zní velice dobře, ale pokud jen zapomeneme, posuneme se skutečně dál? Ne, problémy později znovu vyplynou na povrch, nebo v nás dřímají celá léta. Raději se k nim postavte čelem a opravdu se s nimi vyrovnejte. Pište o nich nebo se otevřete někomu upřímnému, komu na vás záleží a pomůže vám je překonat. Veškeré prostředky k překonání vašich traumat, jsou vám k dispozici.
 1. Přestaňte se srovnávat s ostatními – tento bod je extra důležitý. Příliš často hledíme na životy ostatních, podle kterých hodnotíme ten svůj. To nás ale může deprimovat, nebo naopak, nakrmit ego. Hoďte to za hlavu. Každá životní cesta, včetně té vaší, si zaslouží respekt a není třeba je mezi sebou srovnávat.
 1. Nesuďte – odsuzování ostatních se může vyvinout v závislost. Někdy si prostě nemůžeme pomoct! Až zase budete někoho soudit, zpozorněte a položte si otázku – proč jste to udělali a jaký z toho máte pocit? Neobohatí vás to. Bude tedy lepší s tím přestat.
 1. Přestaňte obviňovat okolí – rozhazováním viny okolo sebe si nasazujeme klapky na oči, jelikož odmítáme vidět problémy objektivně, a popíráme tak svoji účast na jejich zavinění. Jistě, existují situace, kdy vám mohou druzí ublížit, jen je třeba převzít zodpovědnost nad vašimi pocity a nikoho neobviňovat, nijak vám to nepomůže.
 1. Nepokoušejte se zapadnout do společnosti – spousta z nás se snaží zachovat si dobrou reputaci a nebýt “podivín”. Nicméně mnohem podivnější je, když za vás jedná verze vaší osobnosti, kterou jste vytvořili jen proto, abyste se zalíbili okolí. Nemůžete se ale přetvařovat do nekonečna, čím déle předstíráte, tím nepříjemnější to pro vás bude. Buďte sví a jedineční. Přijměte vaše skutečné já a neočekávejte od ostatních, že vás budou napodobovat. Věřte si!
 1. Nesnažte se mít vše pod kontrolou – někdy se ocitáme v situaci, kdy se nedokážeme do ničeho pustit, jelikož předem neznáme všechny možnosti a odpovědi. Příčinou je někdy naše posedlost kontrolou. Ano, zhodnoťte situaci a rozhodněte se, jak nejlépe dovedete, ale odsuňte stranou potřebu mít kontrolu nad každým detailem. Naučte se nechat to na intuici a vědomí, že se věci vyvinou tak, jak bude potřeba. Neznamená to však, že byste měli být lehkomyslní, jen se nesnažte ovládat vše a všechny okolo sebe.
 1. Přestaňte prokrastinovat – tento bod souvisí se všemi předešlými. Přestaňte vše odkládat. Ať už se jedná o cokoliv – o změny, koníčky, kariéru, nebo o věc, kterou se snažíte sdělit někomu pro vás důležitému. Přestaňte odkládat a začněte jednat!

Zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup