10 historických faktů, které naprosto převrátí vaše vnímání času

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Čas zdroj: Pixabay.comExistuje takzvaná “teorie synchronicity”, jejíž hlavní myšlenka spočívá v tom, že každá historická událost nějakým způsobem souvisí s ostatními.

Tento koncept jsme se rozhodli ověřit a těchto 10 faktů nás přímo ohromilo.

Nejstarší strom na světě byl už 1000 let starý, když zmizel poslední mamut.

Nejstarší stromy na Zemi jsou borovice dlouhověké. Takové rostou v pohoří White Mountains v Kalifornii a jsou přes 4000 let staré. Nicméně nedávno byl nalezen strom, který je přes 5000 let starý. Má se za to, že mamuti vyhynuli přibližně před 4000 lety.

Společnost Nintendo byla založena v době, kdy se ještě stavěla Eiffelova věž. V tu samou dobu byl Jack Rozparovač na svobodě.

Japonská společnost působící ve videoherním průmyslu Nintendo byla založena 23. září 1889 a vyráběla karty zvané hanafuda. V Paříži ve stejnou dobu stále probíhaly práce na budoucím symbolu Francie, Eiffelově věži. Mezitím v Londýně vládl strach z jednoho z nejznámějších zločinců historie, Jacka Rozparovače.

První jízdní kolo se objevilo až po vynálezu parní lokomotivy

Jeden by si myslel, že bicykly zde byly již od nepaměti. Avšak ve skutečnosti jsou poměrně novým vynálezem. První vlak poháněný párou byl představen roku 1797, zatímco prototyp jízdního kola byl patentován o pouhých 21 let později, v roce 1818.

Značka Coca-Cola je jen o 31 let mladší než Itálie

Italské království se objevilo na mapách roku 1861 a o 31 let později, v roce 1892, byla vyrobena první láhev Coca Coly.

Hitler, Josef Stalin, Leon Trotsky, Franz Josef a Freud žili v roce 1913 ve stejném městě

Jen si to představte. Vídeň, horký letní den léta 1913. Malá kavárna, v níž u jednoho stolu sedí Hitler, Stalin a Freud, popíjejí čaj a mezitím udržují lehkou konverzaci, Popravdě se toto setkání opravdu mohlo uskutečnit.

Málokdo ví, že tito lidé žili ve stejném městě a ne tak daleko od sebe. Trotsky a Hitler byli častí návštěvníci stejné kavárny (Cafe Central), zatímco pouhých pár kroků odtud bylo Freudovo oblíbené místo, Cafe Landtmann. Stalin a Hitler od sebe žili pouhé půl hodiny chůze a mohli se kdykoliv potkat.

Kleopatra měla časově blíže k přistání na Měsíc než ke stavění pyramid

Velká pyramida v Gize, největší pyramida Starověkého Egypta, byla postavena přibližně roku 2540 př.n.l. Kleopatra žila mnohem blíže naší době, mezi 69 a 30 rokem před naším letopočtem. Let na Měsíc se uskutečnil v roce 1969.

Charlie Chaplin zemřel v roce, kdy byl založen Apple.

Charlie Chaplin zemřel roku 1977 – téhož roku byla založena firma Apple.

Harvardská univerzita byla založena ještě před tím, než Isaac Newton publikoval gravitační zákon

Harvardská univerzita byla založena roku 1636, téměř 50 let před Newtonovým spisem Principia Mathematica. Ten spatřil světlo světa v roce 1687 a byl v něm definován pohybový a gravitační zákon.

Bratři Wrightové podnikli svůj první let o pouhých 66 let dříve, než první člověk vkročil na Měsíc

Věda se vyvíjí rychle a toto tempo stále narůstá. Bratři Wrightové uskutečnili svůj první let v roce 1903 a roku 1969 se první člověk dotkl povrchu Měsíce. Za pouhých 66 let!

První fax se objevil 10 let před vynálezem telefonu

Ve skutečnosti se tzv. telefaxové přístroje objevily ještě dříve. První funkční elektromechanický “fax” byl spuštěn na lince Paříž – Lyon v roce 1865. O pouhých 10 let později, v roce 1875, představili Thomas Watson a Alexander Bell jejich první funkční telefon.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup