Změna vědomí bez drog? Zkuste binaurální rytmy

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Hudba autor: OpenClips zdroj: Pixabay.comK tomu, abychom dosáhli uvolněného stavu a změněného stavu vědomí nejsou zapotřebí pouze chemické látky. Existují i bezpečné dostupné cesty dosažení vnitřního míru. Jednou z nejsnazších možností jsou tzv. binaurální rytmy.

Binaurální rytmy jsou tvořeny dvěma různými zvuky ve vzájemné harmonii. Vytváří zvuky, které jsou slyšet pouze v mozku. Jejich účinek na mozek je uklidňující, relaxační a meditativní.

Existuje mnoho různých typů binaurálních rytmů, která mohou vytvářet dle nastavení specifické nálady a pomáhají proti různým neduhám. Tyto rytmy jsou obzvláště vhodné pro všechny, kdo mají obecně problémy s uklidněním mysli a meditací. V takovém případě budou mít rytmy obzvláště silný vliv na schopnost dosáhnout vyšších frekvencí vědomí.

Některé studie navíc prokázaly další prospěšné účinky binaurálních rytmů. Umožňují dosáhnout větší duševní jasnosti, cílenější myšlenkové vzorce, zvýšení energie, zvýšení kreativity a mnoho dalších pozitivních změn přispívajících celkové pohodě.

Binaurální rytmy objevil poprvé fyzik Heinrich Wilhem Dove v roce 1839. Ve svém výzkumu objevil, že když se ke každému uchu dostanou dva oddělené zvuky s různým kmitočtem, mozek dokáže detekovat fázový rozdíl mezi dvěma frekvencemi a tento rozdíl se snaží sladit. Je možné, že rytmy mohou vyvolat hormonálně fyziologické změny chování.

Jak tedy binaurální rytmy využívat? V první řadě je třeba promyslet si, čeho byste chtěli při experimentování s rytmy dosáhnout. Hledáte způsob, jak zmírnit stres nebo úzkost? Vyjasnit si svoje plány? Pročistit hlavu? Naladit se na svoje vnitřní já? Jedině při zvolení očekávání budete moct poté rozpoznat, jak jsou na vás binaurální rytmy účinné.

Pro poslech budete potřebovat kvalitnější stereo sluchátka, která dokáží vykreslit i nízké frekvence a zvuky. Poté stačí zaujmout pohodlnou polohu, nejlépe v sedě. Zaměřte se na svůj dech a zhluboka dýchejte. Myšlenkám, které přijdou při poslechu na mysl, nevěnujte žádnou pozornost.

Pro poslech si zvolte skladbu, která je dlouhá nejméně 15 minut, protože mozek potřebuje 7 minut na synchronizaci frekvencí zvuku. Buďte zpočátku trpěliví, neboť může trvat několik pokusů, než začnete sklízet plody či než zaznamenáte vůbec nějaké změny vašeho duševního stavu. Jakmile se dostanete dále, můžete si všimnout, že můžete dosahovat stavů, které mohou být velice podobné těm, které lze prožít po užití drog. Ne nadarmo se binaurálním rytmům přezdívá „digitální drogy“.

Existuje mnoho různých typů binaurálních rytmů, které mají mít různé efekty. Některé můžete koupit, nicméně velké množství lze najít zdarma na YouTube či na jiných webových stránkách. Ke stažení lze nalézt i software, který vám umožní vytvářet svoje vlastní rytmy. Najděte takové rytmy, které nejvíce vyhovují vám a vašim záměrům!

Příklad k poslechu:

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/equalizer-beat-dance-fiesta-153212/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup