Zkuste toto, až si příště budete čistit zuby

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Čištění zubů autor: Bill Branson zdroj: Wikimedia commonsVybavíte si, jaký pocit jste naposledy měli při čištění zubů? Věnovali jste pozornost tomu, co se děje? Čištění zubů je aktivitou, kterou děláme (nebo bychom měli) každý den, takže se brzy stává zvykem, kterému nevěnujeme pozornost. Tato mezera je tak velkou příležitostí.

Zkuste toto

Protože to je něco, co děláme každý den, máme příležitost trénovat pravidelně stav bdělosti.
Mnozí na slova jako meditace či stav bdělosti reagují vystrašeně, protože si nejsou jistí, jak tyto praktiky vlastně provozovat a začlenit do svého života. Myslí si, že je zapotřebí mnoho hodin trénování a vysedávání na klidném místě. Ve skutečnosti je ovšem zapotřebí jediné – být pozorný.

Takže až si příště budete čistit zuby, věnujte pozornost činnosti, kterou děláte. Na místo přemýšlení o tom, co budete dělat dalšího během dne, se vraťte k tomu, kde jste právě v danou chvíli.

Jaké pocity vyvolává kartáč na vašich dásních a zubech? Co cítíte za vůni a jako chuť vnímáte? Díváte se na sbe do zrcadla? Jste v přítomnosti?

V takových chvílích dáváme sami sobě přestávku od běžných myšlenek, které nás mohou stresovat. Je to mocný nástroj, jak nabýt novou energii, pročistit hlavu a zpřítomnit se.

Pokud budete trénovat bdělost každý den, stane se postupně stále větší částí vašeho stavu bytí. Takže:

1. Věnujte pozornost tomu, co cítíte při čištění zubů. Zapojte všechny svoje smysly.

2. Když se začne mysl potulovat kolem a začne řešit každodenní starosti, přijměte to a jemně se vraťte zpět do přítomné chvíle. Nesuďte svoji mysl, protože je to naprosto běžné a odvádí pozornost všem.

3. Pokuračujte s bdělostí i při dalších aktivitách během dne.

 

zdroj (http://www.collective-evolution.com/)
foto: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Man_brushing_teeth.jpg


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup