Zázvorový čaj jako přírodní léčba rakoviny, k rozpuštění ledvinových kamenů či zlepšení zdraví jater

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Zázvor autor: PDPics zdroj: Pixabay.comZázvor je dalším příkladem takzvané superpotraviny, po tisíciletí ceněné pro své pozitivní zdravotní účinky. Nyní je vědecky potvrzeno, že tato potravina je mnohem prospěšnější, než jsme si kdy dovedli představit.

Nedávná studie dokázala, že – mimo jiné kladné efekty na lidské zdraví – může být zázvor až 10 000 x efektivnější při léčbě rakoviny než chemoterapie.

Magazín Food Revolution uvedl:

„Nová studie poukázala na silnou protirakovinnou aktivitu látky zvané 6-shogaol, která vzniká při sušení nebo vaření kořene zázvoru. Dále tato studie prokázala, že koncentrace těchto látek je neškodná pro přirozené, nerakovinné buňky organismu. V tom spočívá zásadní rozdíl oproti konvenční léčbě rakoviny, která podobnou selektivní cytotoxicitu neprojevuje, čímž může pacientovi značně uškodit.“

Nádorové kmenové buňky jsou občas zvané “mateřské buňky”, protože předcházejí takzvaným “dceřiným buňkám”, které se množí a vytvářejí nádory. Vědci poznamenali, že chemoterapie je v zabíjení těchto mateřských buněk neefektivní, což může v mnohých případech znamenat pozdější návrat rakoviny.

Ze závěrů výzkumu:

“Nádorové kmenové buňky (CSC) představují závažnou překážku při její léčbě, protože jsou zodpovědné za špatnou prognózu a návrat nádoru. A aby toho nebylo málo, pravděpodobnost, že chemoterapeutická léčba tyto buňky zničí, je velmi malá. Jak podotkli někteří výzkumníci, nádorové buňky jsou odolné proti paclitaxelu, doxorubicinu 5-fluorouracilu a lékům na bázi platiny, a tak je chemoterapií téměř nelze porazit. Tím pádem je jakákoliv látka přinášející naději v boji s nádorovými buňkami velmi vítaným krokem k léčbě rakoviny a měla by být rozvíjena nadále.”

Je dokázáno, že zázvor disponuje prokazatelným efektem v ničení buněk rakoviny prostaty a vaječníků – další výzkum by mohl vést k mnohem úspěšnějším způsobům léčby rakoviny, nijak neškodícím zdravým buňkám v lidském těle na rozdíl od léčby chemoterapií a radiací.

Další přínosy pro zdraví

Kromě potenciálního použití zázvoru v boji s rakovinou má jeho kořen i mnoho jiných předností, což z něj dělá jeden z nejsilnějších přírodních léků.

Jak informoval server Holistic Living Tips:

“Pro své silné protizánětlivé, protiparazitární, antivirotické a antibakteriální vlastnosti je zázvor považován za jednu z nejmocnějších potravin 21. století.”

“Zázvor je bohatý na vitamín C, hořčík a jiné minerály, čímž je velmi přínosný pro vaše celkové zdraví. Dále je velmi známý pro využívání při podpoře zažívání, potlačení bolesti, posílení imunity a boji s kardiovaskulárními onemocněními, astmatem a mnoha mnoha dalšími obtížemi.

Posilte své zdraví pomocí zázvorového čaje

Jedním z nejlepších způsobů, jak naplno využít léčivého potenciálu zázvoru je pití jeho odvaru. Stačí jednoduše nakrájet čerstvý zázvor na malé kousky a vařit ho ve vodě po zhruba 15-20 minut. Je chutný i bez dalšího doslazování, avšak pro některé může mít až příliš silnou, štiplavou chuť. Navíc je zázvorový čaj jednou z nejlepších metod při boji s rýmou, podpoře trávení a posilování imunitního systému

Holistic Living Tips dále přináší recept, který kombinuje zdraví prospěšné vlastnosti zázvoru a kurkumy, smíchané s kokosovým mlékem a oslazené medem.

Recept je následující

Ingedience:

Med

¼ čajové lžičky mletého zázvoru

¼ čajové lžičky mleté kurkumy

Kokosové mléko

Šálek vody

Způsob přípravy:

Příprava zázvorového čaje je velice jednoduchá. Zaprvé, dejte vařit vodu, přidejte zázvor a kurkumu a nechte 7-10 minut. Dále přidejte mléko a slejte čaj do hrníčku.

Udělejte něco pro sebe a začněte pít zázvorový čaj na regulerní bázi. Je to chutný způsob, jak bojovat proti drobným onemocněním a dokonce může pomoci předcházet vzniku rakoviny.

 

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup