Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Zázračná vesmírná pecka sakury

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

sekura Newark_cherry_blossoms autor-Cjbvii zdroj-wikimedia commonsSekury jsou japonské stromy příbuzné od třešní, které začínají kvést po 10ti letech. Pecky sekury, které strávily 8 měsíců ve vesmíru, začaly ovšem kvést již ve 4 letech. Tím však zázrak nekončí. Tento nepochopitelný jev potvrzuje, že o silách ve vesmíru zná naše věda jen špičku ledovce.

Pro Japonce sakury mají zvláštní význam. Nejde přitom pouze o to, že se jedná o krásné stromy kvetoucí v mnoha odstínech růžové. Jejich květ symbolizuje konec zimy a nástup jara a zejména křehkost a pomíjivost života. V době květu sekur předpovědi počasí podrobně informují o jejich aktuálním stavu a celé Japonsko tráví u sekur svůj volný čas.

Stromek ze semínka, které strávilo měsíce ve vesmíru, vykvetl v chrámu v japonském městě Gifu již 1. 4. Pecka pochází navíc ze stromu, který se nikdy předtím nepovedlo rozmnožit. I samotné květy jsou nezvyklé, protože strom z vesmírné pocky má květy s 5ti okvětními listky, zatímco původní strom jich má 30.

Do vesmíru letělo celkem 265 pecek sakur, mnohé z nich však poté skončilo v laboratořích. Pecky obíhaly kolem země na Mezinárodní vesmírné stanicy a obletěly ji 4100x.

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Brýle autor: Hans zdroj: Pixabay.com
4 možnosti, jak přirozeně uzdravit zrak

Špatný zrak trápí bezpočet lidí po celém světě. Omezuje jejich něktré každodenní aktivity a vede k předpisům na drahé brýle....

Zavřít