Záhony bez zahrady

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Palety autor: Various brennemans zdroj: Flickr.comZahradničení může být velice obohacující a zároveň užitečný koníček. Uklidňuje mysl a duši, na fyzické úrovni prospívají kvalitní vlastnoručně vypěstované plody.

Mít možnost vypěstovat si vlastní potraviny znamená, že máte plnou kontrolu nad tím, co konzumujete. Můžete mít naprostou jistotu, že je dané jídlo zcela čerstvé, v „bio“ kvalitě a bez GMO.

I komerční bio potraviny pořizované za nejvyšší ceny za sebou mají dlouho cestu z místa produkce na váš stůl. Věděli jste, že čerstvé ovoce a zelenina ztrácí mnoho ze svých živin během celého procesu přepravy?

Pokud chceme zdravé a kvalitní ovoce a zeleninu bohaté na živiny, je třeba si vypěstovat svoje vlastní. Nepotřebujete přitom vlastnit zahradu, s následujícími metodami můžete pěstovat, aniž byste měli svojí „půdu“ klidně i v centru města! Začněte pěstovat hned teď nebo se připravte na další pěstitelskou sezónu 🙂

Pěstujte, co můžete, doma

Skvělá zpráva: pokud máte okno, můžete i doma vypěstovat spoustu jídla! A to jak přímo na parapetu či zavěšené v truhlíku. K oknu tak můžete vměstnat opravdu mnoho rostlin. V interiéru mohou být pěstovány různé odrůdy rajčat a to dokonce i v zimě. Můžete také založit malou bylinkovou zahradu, což se může hodit zejména u okna v kuchyni, kde se hodí mít bylinky při ruce.

Pomocí palet založte vertikální zahradu

Paleta je skvělý nástroj pro pěstování bylin či dokonce salátu na vašem balkóně v průběhu letních měsíců. Navíc je to výborná možnost, jak dát starým paletám nový význam. Jsou poměrně snadno dostupné a mohou udělat na vašem balkóně či terase pěknou parádu. vyplňte paletu textilií a půdou, v mezerách ji prořízněte a můžete sázet.

Hrnce a kontejnery

Existuje mnoho různých druhů zeleniny, které lze pěstovat v nádobě na balkoně, terase či malém kousku trávy. Lze takto pěstovat brokolici, mrkev, okurky, lilek, rajčata, špenát, dýně, papriky a další. Nezapomeňte udělat dírku ve dně, aby mohla odtékat přebytečná voda.

Zábradlí a římsy
Okna či balkonové zábradlí mohou být dalším skvělým místem k sázecím boxům. Zabírají jen minimum místa a zároveň získávají maximum sluneční světla.

Komunitní zahrady

Nemáte vlastní zahradu a nemáte ani prostor u vás doma? Pak se poohlédněte kolem vás, protože komunitních zahrad v Čechách přibývá jako po dešti. Jen v Praze jich existuje hned několik. Zaplatíte členský roční poplatek a získáte svůj prostor, který můžete osázet. Zájem o komunitní zahrady je opravdu velký, takže pokud chcete mít příští sezónu svoje místo jisté, je již nyní nejvyšší čas, abyste se přihlásili.

 

foto: https://www.flickr.com/photos/brenneman/6870991148/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup