Pět způsobů využití kávy, o kterých jste doposud nevěděli

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Káva autor: christoph zdroj: Pixabay.comV západní společnosti pije kávu 83 % lidí a v průměru každý vypije 3 šálky kávy denně. Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů, nicméně pitím možnosti jejího využití rozhodně nekončí. Úžasné vlastnosti kávy zdaleka nejsou omezené jen na konzumaci.

1. Kávový klystýr

Může to znít na první pohled divně, ale kávový klystýr je účinný nástroj pro posílení zdraví. Dokonce se nejedná o žádný módní výstřelek ale o tradiční techniku. Dle záznamu v medicínských magazínech byl v roce 1866 kávový klystýr úspěšně použit na léčbu dítěte umírajícího na otravu.

Další starší záznamy ukazují, že kávový klystýr byl používán při pooperační péči a patřil k rutinní péči po zákrocích v oblasti břicha. Jako o stimulantu a léčbě šoku se kávový klystýr doporučoval i v medicínských knihách na samotném počátku 20. století.

V roce 1941 byl popsán případ, kdy kávový klystýr pomohl v terminální fázi pacienta s kokainovou intoxikací a u pacienta s postooperačním šokem.

Dnes se kávový klystýr využívá na očistu a uzdravení střeva, detoxikaci jater a trávení. Používá se na odstranění bolesti i parazitů. Podporuje zažívání. Pomáhá na deprese a úzkosti, zvyšuje jasnost myšlení a zásoby energie.

2. Lesklé vlasy

Pokud si přejete jasné a zářové vlasy, káva jim dodá extra lesk. Navíc má stimulační efekt, který podporuje růst vlasů. Smíchejte svůj kondicionér s mletou kávou a směs ponechte působit po 20 minut. Pokud máte vlasy světlé, použijte méně kávy, neboť vaše barva by mohla ztmavnout. Pro dosažení nejlepších výsledků používejte kávovou kůru na vlasy jednou za týden.

3. Káva zachrání nábytek

Věděli jste, že můžete použít kávu na opravu nábytku? Pokud najdete na nábytku ošklivé šrábance, smíchejte 2-3 polévkové lžíce umleté kávy s trochou vody a máte hustou pastu, kterou můžete škrábance vyplnit. Pokud máte dřevěný nábytek s odstíny do červena, přidejte do pasty trošku jódu. Poté odstraňte přebytečnou pastu vlhkým hadříkem a vyleštěte voskem na nábytek.

4. Káva jako hnojivo

Kávový lógr může pomoci růst rostlinám. Mnoho rostlin, jako jsou azalky či růže, milují kyselé a káva má vysoké pH okolo 5. Abyste potěšili svoje rostliny, stačí jen malé množství. Kávu je třeba zahrabat pod zem, aby byla zcela zakrytá a nemohla chytit plíseň.

5. Vyčistí i pleť

Stejně jako káva projasní vlasy, může prosvětlit i vaši pleť. Káva pomáhá zbavit pleť nánosů a odumřelých kožních buněk. Jedná se o efektivní a dostupnou metodu čištění pleti. Navlhčete několik polévkových lžic mleté kávy a ponechte po 5-10 minut na obličeji. Pomalým kruhovým pohybem roztírejte kávu po obličeji a poté spláchněte.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup