Vyřešte chrápání přírodní cestou

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Spánek autor: Angel zdroj: Wikimedia commonsOkolo 90 milionů mužů a žen trápí při spánku chrápání. Chrápání je pro druhé velice nepříjemný zvuk, který vzniká částečnou blokací dýchacích cest. Po usnutí dochází k uvolnění měkkého patra, jazyka i hrdla. Tyto tkáně se natolik uvolní, že při dýchání začínají vibrovat a vytvářet nepříjemný zvuk.

Chrápání dokáže vnést velké problémy do partnerských vztahů. V lékárnách seženeme spoustu přípravků, které slibují pomoc proti chrápání, ale jejich účinky jsou spíše pochybné. Nejúčinnější šetrnou pomocí je změna životního stylu a využití přírodních prostředků.

Příznaky:

– hluk během spánku
– nadměrná denní spavost
– problémy se soustředěním
– bolest krku
– nedostatek spánku
– lapání po dechu, dušení v noci
– vysoký krevní tlak
– bolesti v hrudi v noci

Přírodní prostředky proti chrápání

1. Máta peprná
Máta má protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají snižovat otok v krku a v nose. Podporuje tak snadné dýchání po celou noc. Zkuste přidat 1-2 kapky mátového leje do sklenice vody a kloktat před ulehnutím do postele. Směs nepolykejte. Kloktejte každý den, dokud nedosáhnete svého cíle.

2. Olivový olej
Olivový olej má taktéž protizánětlivé vlastnosti, které podporují snížení otoků ve tkáních a dýchacích cestách, a tak umožňují volnější průchod vzduchu. Olivový olej též pomáhá zmírnit bolesti v krku. Zkuste vypít každý den 2-3 doušky oleje předtím, než půjdete spát.

3. Pára
Pára zmírňuje zduření nosní sliznice, která je jednou z hlavních příčin chrápání. Uvolňuje hleny z nosních cest a zprůchodňuje tak dýchání. Nalijte vařící vodu do misky, přidejte 3-4 kapky eukalyptu či tea tree oilu. Poté si přiložte na hlavu ručník, zatímco budete držet svoji tvář nad mísou a inhalovat výpary zhluboka nosem alespoň 10 minut.

4. Přepuštěné máslo
Přepuštěné máslo je též známé jako ghí. Ghí má léčivé vlastnosti, které otevírají blokované cesty a to může odstranit chrápání a zlepšit kvalitu spánku. Ohřejte malé množství ghí a poté kápněte 2-3 kapky vlažného ghí do každé nosní dírky. Opakujte přes spaním i po probuzení.

5. Kardamon
Výborné koření, které provoní sladké dezerty, kávu, ale i další dobroty, pomáhá uvolnit zablokované dutiny a snižovat chrápání. Přidejte půl lžičky mletého kardamonu do sklenice teplé vody a pijte půl hodiny před spaním.

6. Kurkuma
Další koření plné úžasných zdravotních efektů. Kurkuma je antiseptická a funguje podobně jako antibiotikum. Léčí záněty a snižuje chrápání. Přidejte 2 lžičky kurkumy do sklenice teplého mléka a pijte půl hodiny před spaním.

7. Česnek
Může pomoci v mnohých situacích, protože má protizánětlivé vlastnosti, které snižují hromadění hlenu v nosních cestách, stejně jako snižují zánět v dýchacích cestách. Vhodnou pomocí je žvýkat 1 stroužek česneku, kterou poté zapojete sklenicí vody. Pokud je vám chuť česneku nepříjemná, můžete si v lékárně pořídit tablety s extraktem.

8. Med
I med je protizánětlivý a snižuje otok v krku. Smíchejte 1 lžíci medu na sklenici teplé vody a vypijte přes spaním.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup