Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Vítězství nad velkými společnostmi

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Delfín autor: Gustavo Pérez zdroj: Wikimedia commonsVelké společnosti si mohou dovolit to, co by nikomu jinému neprošlo. A proto každé drobné vítězství nad jejich bezohledností je třeba vyzdvihnout a oslavovat. Jaro tohoto roku přineslo přitom hned několik radostných zpráv, které vás potěší!

Coca-Cola oznámila politiku nulové tolerance zabírání pozemku

Po nátlaku organizace Oxfam a 225 000 signatářů se Coca-Cola zavázala, že nebude kupovat cukr od producentů, kteří zabrali půdu nejchudším světovým oblastem. Společnost se zavázala zajistit, že užitá zemědělská půda nebude pocházet z koupě či pronájmu bez „svobodného, předchozího a informovaného souhlasu“ místních obyvatel.

Kampaň proti neetické reklamě

Za pouhé 4 dny podepsalo 124 000 lidí petici za zastavení reklamy společnosti Paddy Power, která nabízí sázku na osud Oscara Pistoriuse – handicapovaného atleta souzeného za vraždu svojí partnerky. Reklama „It´s Oscar Time“ této irské sázkové kanceláře čelí kritice za svojí výzvu k sázení: „Dostanete peníze zpátky, pokud obžalovaný od soudu odejde“.

Reklama je urážlivá a neuctivá k ženám, které umírají v důsledku násilí mužů. Úřad pro reklamní standardy stáhl inzerát ze všech celostátních médií a zahájil vyšetřování.

Stop masakru delfínů

Rybáři v Peru údajně usmrtí ročně až 15 000 delfínů jako návnadu pro lov ohrožených žraloků a jedná se tak o největší ilegální lov delfínů na světě. Přestože jsou takové praktiky podle zákona trestné, mnoho orgánů v zemi přivírá před tímto jednáním oči. Nicméně nyní se stupňuje globální tlak na paruánskou vládu, který nemůže nadále přehlížet. Cestovní ruch je v Peru třetím nejdlůležitějším zdrojem příjmu a reklamy aktivistů v turistických časopisech jsou nepříliš lichotivé. Blýská se tedy na lepší časy a svým podpisem pod petici můžete delfínům pomoci i vy.

 

 

zdroj

  • Tajamar

    Je dobře, že existuje taková stránka, dobrých zpráv není nikdy dost. A tak jsem se podepsala pod petici proti ubližování tak nádherným tvorům, od niž by se mělo lidstvo učit! I když jsem suchozemec jako poleno, od malička delfíny miluji. Samozřejmě mé sympatie patří všem tvorům na Zemi včetně planety samé. Kolikrát jsem myslela na to, jak zbavit moře „oka odpadu“, jistě víte o čem mluvím. A zpráva o muži který našel cestu, jak na to, je úžasná. S přáním mnoho čtenářů a podpory, Tajamar

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Tolerance duha autor: Lubunya zdroj: Wikimedia commons
Ve střední Indii byl zvolen první transgender starosta

Indie jde světu příkladem, co se týče rovnosti práv pohlaví. Devět měsíců poté, co indický soud rozhodl o uznání práv...

Zavřít