Vědecky potvrzeno: objímání stromů je zdravé!

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Strom autor: Josch13 zdroj: Pixabay.comVěda potvrdila, že objímání stromů může příznivě ovlivnit zdraví tím, že mění vibrační frekvenci. Objímání stromů získalo popularitu v době hippies, ale nyní získalo oficiální podporu.

Objímání, ale i dokonce samotná blízkost stromu, pomáha zlepšit zdraví mnoha způsoby.
Nedávno publikovaná kniha shrnující provedené studie na toto téma přináší důkazy, že mají stromy pozitivní vliv na řadu duševních nemocí, hyperaktivitu, ADHD, potíže s koncentrací, deprese či bolesti hlavy.

Zejména děti vykazují při působení stromů extrémní psychologické i fyziologické účinky, dochází ke zlepšení zdraví a pohody. V „zeleném“ prostředí děti fungují lépe kognitivně i emocionálně, jsou mnohem kreativnější. Potvrzují tak, že přístup k přírodě může významně přispět k dosažení duševních dovedností.

Co však v přírodě způsobuje, že dochází k významnému zmírnění příznaků? Otevřené zelené plochy určitě ke zmírnění přispívají, ale hlavní příčinou nejsou. Klíčem jsou vibrační vlastnosti stromů a rostlin.

Vše, co vibruje, nepochybně ovlivňuje naší biologii. Bylo prokázáno, že pokud budeme pít sklenici vody ošetřenou vibrací 10 Hz, dochází ke zlepšení srážení krve. A se stromy je to stejné, když se jich dotkneme, jejich vibrace ovlivňují různé biologické procesy v těle. Tyto závěry se opírají o stovky ověřených vědeckých studií a jednoznačně tak stromy mohou být plnohodnotnou terapeutickou metodou.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/log-tree-bark-aesthetic-258817/

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup