Vědci zjistili, že duše ve skutečnosti neumírá – vrací se zpět do vesmíru

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!
Duše

DasWortgewand / Pixabay

Podle dvou předních vědců je náš mozek jakýmsi “biologickým počítačem” a vědomí je pouze programem spuštěným v něm, který existuje i po naší smrti.

Odborníci uvádějí, že po smrti naše duše neumírá spolu s tělem, ale vrací se do vesmíru.

Nekonečná debata o existenci duše a otázka, zdali je nesmrtelná, nebo umírá společně s tělem, trápí myslitele zabývající se historií vesmíru už po staletí. Její záhadná povaha nepřestává fascinovat vědce z mnoha odvětví. Nyní však skupina badatelů přišla s novým poznatkem, který by mohl pozměnit náš pohled na smrt.

Od roku 1996, americký fyzik a emeritní profesor v oblasti anesteziologie a psychologie, Dr. Stuart Hameroff, a Sir Roger Penrose, matematický fyzik na Oxfordské univerzitě, pracovali na teorii kvantového vědomí, v níž tvrdí, že duše je udržována v mikrotubulích mozkových buněk.

Tito dva vědci věří, že lidský mozek je biologický počítač, na kterém běží program našeho vědomí. Tento program však není ukončen smrtí.

Dále se oba vědci dohadují o tom, že to, co lidé vnímají jako “vědomí”, je ve skutečnosti výsledkem efektů kvantové gravitace uvnitř mikrotubulí.

Oba badatelé tento proces nazvali Orchestrated Objective Reduction, neboli Orch-OR.

Tato teorie naznačuje, že poté, co se lidé dostanou do fáze známé jako klinická smrt, mikrotubule v mozku ztratí svůj kvantový stav, přesto však stále zachovají informace, které jsou v nich uložené.

Doktor Hameroff pro Science Channel uvedl:

Řekněme, že srdce přestane bít, krev přestane proudit a mikrotubule ztratí svůj kvantový stav. Kvantové informace uvnitř mikrotubulí se tím však nezničí a ani zničeny být nemohou. Pouze se ve velkém rozptýlí do vesmíru. Pokud je pacient oživen, kvantové informace se vrátí zpět do mikrotubulí a pacient tak zažije prožitek blízké smrti. Pokud však už nemůže být zachráněn a zemře, je pravděpodobné, že tyto informace existují i nadále mimo tělo ve formě duše.

Podle této teorie je lidská duše mnohem víc než pouhá interakce neuronů v našem mozku a může existovat od počátku věků.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup