Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Ve střední Indii byl zvolen první transgender starosta

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Tolerance duha autor: Lubunya zdroj: Wikimedia commonsIndie jde světu příkladem, co se týče rovnosti práv pohlaví. Devět měsíců poté, co indický soud rozhodl o uznání práv třetího pohlaví, byl ve městě Raigarh zvolen první transgender starosta.

Madhu Kinnar, 35 let, vyhrál volby ve městě bohatém na minerály a porazil svou soupeřku z vládní strany Bharatiya Janata Party o 4 500 hlasů.

Televizní záběry ukázaly Kinnara oblečeného v sárí (indický ženský oblek), s červeným bindi (kapkou) na čele a věncem květin kolem krku. Kinnar si původně vydělával zpěvem a tancem ve vlacích a byl ohromen jeho zvolením: „Lidé ukázali víru ve mě. Toto vítězství považuji za lásku a požehnání lidí. Vynaložím nejvyšší úsilí ve snaze naplnit jejich sny.“

Aktivisté říkají, že jsou v Indii stovky tisíc transgender lidí. Doposud čelili ingoranci, diskriminaci, zneužívání a nucené prostituci. Loni v dubnu indický nejvyšší soud uznal transgender jako třetí pohlaví a vyzval vládu, aby zajistila rovné zacházení s nimi.

 

zdroj
foto: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:F%C4%B1nd%C4%B1kl%C4%B1,_Beyo%C4%9Flu_merdiven_LGBT.jpg

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Netopýr autor: C. Robiller Naturlichter zdroj: Wikimedia commons
Sčítání netopýrů hlásí dobré zprávy

V národním parku České Švýcarsko proběhlo v nedávné době sčítání netopýrů. Po několik týdnů odborníci sčítali letní kolonie netopýrů. A...

Zavřít