Užijte si zelený čaj 5x jinak

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Čaj Matcha autor: Matcha Tea zdroj: Wikimedia commonsVšichni odborníci se shodují, že pití zeleného čaje přináší mnoho zdravotních výhod. V poslední době bylo zjištěno, že je účinným nástrojem při boji s nadváhou. Užijte si zelený čaj nejenom jako klasický nápoj. Představíme vám další možnosti, jak si tento výjimečný nápoj užít.

Zapomeňte přitom na klasické čajové nálevy, zalité listy horkou vodou nikoho nepřekvapí. Pokud si chcete užít zdravotních účinků zeleného čaje a zároveň originální kulinářské zážitky, nejvhodnější cestou je čaj matcha. Má největší poměr antioxidantů a podává se jako praktický prášek.

Smoothies ze zeleného čaje

Mléčný koktejl ze zeleného čaje vás překvapí, ale jedině pozitivně! Pomůže nastartovat dne velice příjemně a chutně. Zelený čaj smíchejte s odstředěným či sójovým mlékem, polovinou banánu, vanilkovým cukrem a trochou ledu. Promixujte a podávejte.

Zelené koření

Chystáte se na grilování lososa, tofu, steaku či vepřové panenky? Přidejte ke koření trochu zeleného čaje. Zelený čaj dodá vašemu jídlu zajímavou chuť, která oživí váš jídelníček.

Zelené pečení

Experimentujte při pečení! Ať už chystáte cukroví, koláč nebo chleba, můžete přidat zelený čaj do pečiva. Až získáte větší jistotu a odvahu, zjistíte že je možné využít i větší množství zeleného prášku.

Sangria

Kdo by nemiloval sangriu! Uvařte ledový zelený čaj a smíchejte ho s oblíbeným džusem či vínem a čerstvým ovocem. Po pár hodinách v chladu se tato směs promění ve velice osvěžující a zdravý nápoj.

Zmrzlina

Pokud máte zmrzlinovač, můžete vyzkoušet i zmrzlinu ze zeleného čaje. Přestože může znít zelený čaj ve zmrzlině jako zvláštní kombinace, uvidíte, jak moc je dobrá!

 

zdroj
Foto: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Matcha_tea.jpg


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup