Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Tygři budou mít lepší ochranu před pytláky

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Tygr autor: oatpost zdroj: Pixabay.comSvětová populace volně žijících tygrů se stále zmenšuje a jejich ochrana je tak důležitou výzvou dnešní společnosti. Celkem třináct zemí, ve kterých se tygři nacházejí, uzavřely dohodu o protipytlácké síti.

Rusko, Čína, Indie, Thajsko, Vietnam, Nepál, Bhútán, Bangladéš, Barma, Indonésie, Kambodža, Laos a Malajsie jsou posledními zeměmi, ve kterých můžeme najít zhruba 3 000 posledních divoce žijících tygrů. Tyto země již od roku 2010 spolupracují na programu, který má tygry ochránit a jejich populaci během několika let zdvojnásobit.

Před 100 lety žilo na naší planetě přitom celkem 100 000 tygrů a jejich současné nízké počty jsou důsledkem ubyvajícího životního prostoru a zodpovědnost nesou zejména pytláci. Tygří kůže i další těla jsou na černém trhu velice ceněné.

Zástupci všech států se sešli v Nepálu spolu se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF) a po několikadenním jednání se dohodly na síti pro sdílení informací, což jim umožní společně bojovat proti pytláctví. Spolupráce je přitom nesmírně důležitá k tomu, aby snaha o ochranu tygrů byla efektivní.

 

foto: http://pixabay.com/en/tiger-tiger-in-the-water-491976/

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Drahé kameny zdroj: Pixabay.com
9 způsobů ochrany před negativní energií

Je pro vás únavné být kolem vystresovaných nebo negativních lidí? Odešli jste někdy od dramatické situace s pocitem vyčerpanosti, i...

Zavřít