TripAdvisor přestává prodávat lístky na akce, na kterých by mohlo dojít k ublížení zvířat

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Plavání s delfíny zdroj: Wikimedia commonsJakožto zásadní krok pro ochránce zvířat, společnost TripAdvisor oznámila, že přestane prodávat lístky na stovky turistických atrakcí, na kterých se lidé dostávají do kontaktu se zvířaty v zajetí nebo s ohroženými druhy. To zahrnuje oblíbené činnosti na dovolených jako např. plavání s delfíny, mazlení se s tygry nebo jízdu na slonech. TripAdvisor provozuje velmi populární turistickou aplikaci pro chytré telefony i webové stránky.

Podle New York Times se počet návštěvníků turistických atrakcí, které by mohly zvířatům působit újmu, pohybuje mezi 2 – 4 miliony za rok. Nicméně se v jejich recenzích zřídkakdy objeví zmínka o tom, že by zvířata vedla spokojený život. Mnoho turistů by si mohlo myslet, že tyto aktivity probíhají s ohledem na prospěch zvířat, to má ale většinou k pravdě daleko. National Geographic uvádí, že projížďky slonům působí psychické a fyzické trauma takového rozměru, že by mohly zapříčinit i zkrácení jejich života. Některá divoká zvířata jsou utlumena léky, aby turistům nehrozilo nebezpečí, a některá jsou dokonce zbita a držena v malých klecích.

Na TripAdvisoru, největší internetové stránce zabývající se cestováním, je už dlouho zakázáno psát recenze na jakoukoli událost, kde došlo k zabití nebo zranění zvířete pro zábavu, což je například běžnou součástí býčích zápasů. Pokud určitá událost spadá do jedné z nových kategorií, pořád můžete vidět atrakce na TripAdvisoru a jejich přidruženém webu Viator jen s tím rozdílem, že už nemůžete koupit lístky. Pokud dnes navštívíte stránku konkrétní zvířecí atrakce, rovněž se na ní objeví odkazy na stránky, které poskytují informace o správných životních podmínkách zvířat.

Deník Los Angeles Times si povšiml, že nová filozofie TripAdvisoru přichází pár měsíců po tom, co Sea World oznámil, že přestane chovat kosatky v zajetí. Inspirací pro tento krok byl znepokojující dokumentární snímek Černý zabiják. Podle Los Angeles Times, je pro Sea World tento krok TripAdvisoru spíše zklamáním, jelikož v jejich nabídce zůstaly vzdělávací programy, které interakci se zvířaty povolují.

Společnostem, které uvádějí, že jejich atrakce byly zablokovány nespravedlivě, bude umožněno podat odvolání u obou webů. Existují však také atrakce, které zvířatům utrpení nepůsobí, jako návštěva zoo s domácími zvířaty, jízda na koni, určité aktivity, na které dohlíží specialisté nebo také dobrovolné programy, jejichž cílem je pomoc ohroženým druhům. Tripadvisor již ukončil prodej vstupenek na některé atrakce, další vlna bude následovat na začátku roku 2017, po dokončení vzdělávacího portálu.

Zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup