Tipy k přežití nejen v přírodě

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Výlet autor: Kafziel zdroj: Wikimedia commonsČas dovolených je opět zde a co nejvíce budeme utíkat z měst do lůna přírody. Zákonitosti přírody nás ovšem mohou snadno zaskočit i u posezení u táboráku a tak se vyplatí být dopředu připraven a znát efektivní tipy, které vám pomohou – nejenom se zdrojem vody či s otravnými komáry.

  • Potřebujete co nejvíce světla a máte pouze čajovou svíčku? Použijte plechovku, kterou po delší straně rozříznete, ohnete plech do stran a svíčku umístíte do jejího vnitřku. Lesklý vnitřek bude odrážet světlo ven a vy tak budete mít mnohem lepší rozhled i za nejtmavších nocí.
  • Nemáte vůbec žádnou svíčku? Vyrobte si nouzovou olejovou lampu. Vezměte starý hadr a svažte ho. Do poloviny plechovky nalijte olivový olej a látku zasuňte jako knot. Taková provizorní lampa vydrží hořet celé hodiny.
  • Pokud se ocitnete bez zdroje čisté vody, použijte pruh látky, který natáhnete mezi dvěmi nádobami. Špinavou vodu vložte do jedné nádoby na vyvýšené pozici, druhou nádobu bez vody položte hned vedle. Kusem látky propojte obě nádoby tak, aby dosahoval na dno nádoby s vodou a voda se tak postupně přefiltruje a přeteče čistá do druhé nádoby. Nezapomeňte ji pak před požítím ještě převařit.
  • Potřebujete jednoduše a rychle rozdělat oheň? Použijte papírové obaly od vajec. Místo vajec vložte do drážek dřevěné uhlí a obal v rozích zapalte.
  • Pokud vás otravují komáři, můžete je snadno odradit pomocí běžných bylin. Přidejte do plamene či uhlí bazalku či rozmarýn a komáři zůstanou na hony daleko.
  • Chybí vám v přírodě mikrovlnka? Můžete vytvořit solární mikrovlnku! Vyřízněte krabičku od jídla a její vrchní část obalte do alobalu. Jídlo vložte do krabičky a položte na místo, kde svítí slunce. Alobal bude odrážet sluneční svit do jídla a to se rychle ohřeje.
  • Potřebujete najít správný směr? Postačí vám obyčejná jehla. Nejprve jí trochu potřete přes oblečení, poté vložte na list a položte na hladinu vody. Jehla bezpečně ukáže na sever.

Podívejte se na video a všechny tipy vám budou zcela jasné! 

zdroj
foto: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hikers_with_packs.jpg


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup