Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Testujeme MANU 4: finální vyhodnocení

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Moje Mana prášek autor: radostnezpravy.czMěsíc s Manou utekl jako voda. Kdo jste četl předchozí části testovacího seriálu, víte, že mě Mana mile překvapila a velmi ji chválím. Ovšem nic není černobílé a rozhodně nelze říct, že by Mana byla pro každého.

Co mi Mana dala (a vzala)

V první fázi se podívám na to jaká pozitiva volba Many přináší. Jako promyšlená vyvážená strava poskytuje správné palivo pro náš organismus. Po Maně se cítím dobře, mám více energie a zažívání funguje pravidelně, lépe než před počátkem experimentu. Nezanedbatelný bonusem je čas navíc, který se ušetří rychlou přípravou během 2 minut a pohodlnou konzumací.

Co mi Mana vzala je drobné množství přebytečných tukových zásob. Po Maně nemůžeme čekat zázraky s váhou, není to nápoj na hubnutí. Nicméně potvrzuje se, že stravovací režim s Manou dodává tělu přesně to, co potřebuje ke svému fungování, tudíž dochází k postupnému úbytku hmotnosti. Jedině pomalé a pozvolné hubnutí je bez rizika jojo efektu. Proto pravidelné dlouhodobé užívání Many může pomoci dosáhnout ideální váhy.

Ještě jednou o chuti

Chuti jsem se věnoval již v počátku testování. Mírně nasládlá nevtíravá chuť Many bez jakýchkoliv nepřirozených pachutí se mi ani za měsíc nezprotivila. Přesto kdyby existovalo více chuťových variant Many, nebylo by to na škodu.

Původně jsem jedl jeden týden pouze Manu a nejsem si jist, jak dlouho by mi tento režim vyhovoval. Jsem spíše na slané než na sladké a stále nasládlá strava není to pravé pro mě. V dalších dnech měsíčního testování jsem jedl 2x denně Manu a 1x denně běžné jídlo, což byla zcela ideální stravovací varianta. Jednou za den si dopřát dobré jídlo bylo opravdu dostatečné obohacení jídelníčku a chuťově mi již nic nechybělo.

Mana je výborný pomocník při tréninku na půst. Je zajisté v pořádku umět si užít a vychutnat jídlo, dnes se však mnohdy pohybujeme v extrému, který hraničí se závislostí na jídle. V jídle hledáme radost v životě a útěk před problémy. Jídlo může být pro některé vrcholem celého dne. A jak se říká, nežijeme proto, abychom jedli. Ale jíme proto, abychom žili. Mana nás může vrátit zpět k podstatě tohoto přísloví.

Budoucnost Many

Moje Mana autor: radostnezpravy.czV Maně vidím velkou budoucnost. Je výborná pro ty, kdo chtějí jíst pro to, aby byli silní a zdraví. U Many se nemusíme bát, že do sebe dostáváme mnoho jedů, složení je pečlivě kontrolováno. Konzumace běžných produktů je plná zdravotních rizik, a tak není třeba mít k Maně předsudky a bát se přijmout ji jako plnohodnotnou alternativu k jídlu.

Mana ale může přijít vhod i širším řadám. Vzpomeňte si na ni, až pojedete na dovolenou či delší cestu a budete chtít lehkou, skladnou, trvanlivou a snadno připravitelnou potravinu.

S Manou jsme teprve na začátku příběhu, protože to největší má teprve před sebou. Čeští nadšení tvůrci Many rozhodně nemají v plánu usnout na vavřínech. Na Maně stále pracují a recepturu zlepšují. Před pár dny představili novou verzi „Mana 1“, která naznačuje nové možnosti Many. Tato Mana by měla být neutrálnější chuti a jemnější struktury.

Je to změna, kterou vítám, protože chuť Many bez sladkého nádechu umožňuje upravit Manu bez omezení do sladka i do slana. Kdo si nyní objednáte Manu, budete mít již tuto novou generaci. A i já ji budu muset objednat, protože jsem si Manu oblíbil a plánuji si dopřávat 1-2 Many denně nadále. Tak dobrou chuť 🙂

Vít Kuntoš
www.astrolog-terapeut.cz

 • Ondřej Dědič

  Dobrý den,
  při konzumaci Many jste sportoval, nebo spíše udržoval režim „náhrada jídla Manou a žádná extra pohybová aktivita k tomu“? Zajímá mne, zda Mana stačí i aktivnímu jedinci při pravidelné aktivitě řekněme 3x týdně. Předpokládám, že v tomto případě by byly nutriční nároky podstatně odlišné (už jen proto, že měřím skoro dva metry a vážím okolo 115 kg) 🙂

 • Krajánek

  Jedl jsem manu možná dva měsíce jako doplňkové jídlo, úspora času je obrovská, odpadá vaření, nakupování, vymýšlení co vařit, jídlo i pitný režim dohromady, no nezní to jako z pohády? Co mi nakonec trochu vadilo je právě ta nasládlá chuť, Mana se dá kombinovat s různým ovocem, ale brzy mi začal chybět i takový obyčejný voňavý, křupavý chléb. Asi jen odolní jedinci toto mohou jít 3x denně bez ohledu na neměnnou chuť. Jistě méně zatěžuje organismus, po jídle nemáte útlum aktivity, ale nedokážu si představit jak by vypadal takový strávník, kdyby jedl třeba půl roku, rok, strava má být pestrá nikoliv takto unifikovaná po dlouhé týdny, měsíce. Organismus je během sta tisíců let evoluce adaptovaný na tuhou stravu, takhle změna mi přijde opravdu radikální. Dokážu si představit, že je to dobré pro někoho s poruchou trávení, bezlepková (nebo jiná) dieta, pro lidi před nějakou operací. Ale pro normální zdravé lidi?

 • Petr Kudelka

  Už je jich tu v ČR více, patří mezi ně také http://www.shakefood.com. Není založen na sojovém proteinu, má mnoho příchutí (z toho dvě nejsou doslazovány) a hlavně si ho mohu objednat i po jednom balení.

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Myšlenka autor: PublicDomainPictures zdroj: Pixabay.com
Jak rozvinout svoje psychické síly

Duchovní schopnosti a jasnovidnost se skrývají v každém z nás. Lišíme se v tom, jak moc jsou tyto schopnosti probuzené...

Zavřít