Testujeme MANU 1: alternativní stravování z prášku

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Moje Mana prášek autor: radostnezpravy.czMana má být plnohodnotnou alternativou klasickému stravování z prášku. Má přinášet vyváženou kvalitní stravu za všech okolností. Mana tak vzbuzuje mnohá očekávání, ale stejně tak i obavy. Může být tato cesta budoucností stravování? Nebo je Mana slepou uličkou ve vývoji, které je radno se vyhnout?

Kde se Mana vzala

Mana není úplně první produkt, který slouží k částečnému i úplnému nahrazení klasické stravy. V roce 2013 vynalezl softwarový inženýr Rob Rhinehart nápoj Soylent, jehož nutriční složení vycházelo z jeho vlastního výzkumu. Soylent má být výživnější alternativou ke klasickému stravování a v USA se stal velice populární.

Otázka alternativního způsobu stravování nedala spát ani českým nadšeným tvůrcům. Za cíl si dali vytvořit zdravou potravinu, která vždy dodá tělu vše, co potřebuje ke svému fungování – bez GMO, toxinů, těžkých kovů či rakovinotvorných látek. Projekt Many slaví úspěch a nachází si cestu ke stále širšímu okruhu lidí.

Testování

Mana mnoho lidí kolem mě zaujala, a stejně tak vyvolala nejrůznější otázky: Může být strava z prášku skutečně zdravější než běžné jídlo? Jak vůbec chutná? Nemůžu mít po Maně hlad? Proto jsem se rozhodl Manu pořídit, vyzkoušet na sobě a dělit se o zkušenosti 🙂 Manu budu jíst celkem měsíc – první týden pouze manu, poté v kombinaci s jedním normálním jídlem za den.

V odezvách na testování jsem se setkal i s reakcí, že hazarduji se svým zdravím. Je tomu ovšem skutečně tak? Zajímám se o zdravý životní styl a o to, čím vyživuji svoje tělo. Přesto ale nemohu s čistým svědomím říct, že je můj jídelníček vždy skutečně zdraví prospěšný. A mnozí ze čtenářů na tom budou podobně. Jak moc přemýšlíme o vyváženosti složení naší stravy? Čteme na 100 % složení na etiketách? Věříme tomu, že se na etiketách dozvíme celou pravdu o kvalitě a původu potravin? Tušíme odkud přesně pochází čerstvé ovoce a zelenina z obchodů a jak byly chemicky ošetřeny?

Myslím, že většina z nás nemůže říct, že svému tělu dodává optimální palivo. Mana má garantované přísně sledované složení, kterým se zřejmě žádná jiná potravina u nás pochlubit nemůže. Dodává organismu všechny nezbytné látky ve správném poměru, které je obtížné získat jinak z běžného jídelníčku. Proto za hazard nepovažuji ani tak testování, jako spíše klasický stravovací režim 🙂

Moje Mana krabice autor: radostnezpravy.czMana je tu!

U Many lze pořídit veganskou či neveganskou verzi. Liší se pouze v oleji, který se přilévá z lahvičky k sypké směsi, neveganská verze má příměs rybího oleje. Pořizovací cena se liší dle objednaného množství, jedna porce vyjde něco málo přes 60 Kč.

Balík Many na měsíční stravování mě překvapil svými rozměry. Nejprve mi přišel velký, ale to se změnilo poté, co jsem si uvědomil, že obsahuje teoreticky kompletní stravu na 1 měsíc. Obsahuje 4 menší krabičky, přičemž každá obsahuje 7 pytlíků Many se stravou na 1 den a lahvičky s olejem.

Moje Mana komplet autor: radostnezpravy.czStartovací sada obsahuje navíc kvalitní lahev na přípravu a pití spolu s nerezovou odměrkou.
A první dojem z Many? Vše vypadá velice pěkně a kvalitně zpracované. Veškeré balení ocení i ti, kdo mají rozvinutý cit pro design. Stejně tak jsem byl nadšen i z prvního ochutnání. Ale o tom, jak se Mana chystá a jak vůbec chutná, si povíme v dalším reportu z testování, až budu mít za sebou více dní zkušeností 🙂

 

Vít Kuntoš
www.astrolog-terapeut.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup